1 listopada zbliża się wielkimi krokami, a władze podejmują kolejne decyzje w sprawie zapewnienia bezpieczeństwa obywatelom. W dzisiejszym porannym programie radia TOK FM gościem był prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych dr Michał Sutkowski. Ekspert nie ma złudzeń – Należy zamknąć cmentarze 1 i 2 listopada. 

W dzisiejszym programie Karoliny Lewickiej pt. Wywiad Polityczny na antenie radia TOK FM gościem był dr Michał Sutkowski. Rozmawiali m.in. o nadchodzących obchodach 1 listopada. Doktor nie ma pewności, że cmentarze na Wszystkich Świętych oraz dzień później powinny zostać zamknięte.

Czy 1 listopada cmentarze będą otwarte?

Na ten moment odpowiedź brzmi tak. Jednak jak wiadomo, od soboty część Polski została objęta czerwonymi strefami, a władze co chwila wprowadzają nowe restrykcje mające pomóc w walce z pandemią koronawirusa. Już wkrótce Polacy staną przed kolejnym ważnym wydarzeniem w roku. Chodzi oczywiście o nadchodzące obchody Wszystkich Świętych.

Zachodzi zatem pytanie, czy w przypadku tak drastycznego wzrostu zachorowań w Polsce cmentarze 1 listopada powinny zostać otwarte? Dr Michał Sutkowski nie ma złudzeń.

Prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych był gościem programu Wywiad Polityczny na antenie Radia TOK FM. Zdaniem Doktora cała Polska znajduje się w wyjątkowym momencie pandemii:

– Musimy teraz zdecydować się na radykalne ruchy. Może krótkotrwałe, na dwa-trzy tygodnie. Jednak muszą być na tyle zdecydowane, żeby postawić tamę koronawirusowi. Musimy być czerwoni i żółci, żebyśmy nie byli czarni – zaznacza dr Michał Sutkowski.

  1. Nie żyje aktor znany z ”Ojca Mateusza”, ”Lokatorów”, ”Krzyżaków” i wielu innych. Odszedł dziś rano
  2. Fani „M jak Miłość” zdruzgotani, potwierdzono dwie śmierci. Aktorka przekazała tragiczne wiadomości
  3. ”Przetestowani będą wszyscy mieszkańcy kraju”. Sąsiedzkie państwo rozpoczyna akcję na wielką skalę

Czy na Wszystkich Świętych można iść na cmentarz?

Można. Warto jednak pamiętać jednak o obowiązujących restrykcjach podczas święta 1 listopada. Zarówno w czerwonych, jak i żółtych strefach każdy człowiek ma obowiązek zasłaniania ust i nosa maseczką ochronną bądź przyłbicą. Dodatkowo należy zachowywać odpowiedni odstęp.

Prowadząca Wywiad Polityczny Karolina Lewicka zapytała dr. Michała Sutkowskiego, co by doradził w sprawie nadchodzących obchodów Wszystkich Świętych. Doktor wyraził nadzieję, że tempo zachorowań nie wzrośnie jeszcze bardziej:

– Mam nadzieję, że nie będzie większej liczby nowych zachorowań, że nie osiągniemy pułapu 15 tysięcy na dobę. Jeżeli tendencja w przyszłym tygodniu będzie spadkowa, to wydaje się, że cmentarzy nie trzeba zamykać – stwierdził dr Michał Sutkowski.

Jeśli jednak tempo zachorowań wzrośnie lub się utrzyma na stałym poziomie, doktor radzi, by zamknąć cmentarze:

– Należy zamknąć cmentarze 1 i 2 listopada. Wtedy Polacy nie będą się licznie przemieszczać w te dni. Wybiorą inne dni na wizytę i ten koronawirus trochę się rozproszy – przekonywał ekspert.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Potwierdziła i ona. Wojciechowska pokazała wspaniałe zdjęcia ze ślubu, sesja na łonie natury robi wrażenie
  2. Druzgocące doniesienia. Żona Krzysztofa Krawczyka potwierdziła odejście muzyka. A miał wyruszyć w ostatnią muzyczną podróż po świecie
  3. Agata: „Byłam u ginekologa i myślałam, że się rozpłaczę. Nie spodziewałam się, że usłyszę od niego podobne słowa”
  4. Pamiętacie Zuzię z ”Lokatorów”? Zrobiono jej zdjęcia, ciężko uwierzyć własnym oczom
  5. Kobieta zauważyła na swoim ciele niewielkie wklęśnięcie. Diagnoza okazała się druzgocącą, teraz ostrzega innych
  6. Biedronka, Lidl, Auchan i Kaufland przekazują ważne informacje. Wiadomość uszczęśliwi wielu Polaków

Źródło: tokfm.pl

Poprzedni artykułMinister zdrowia podjął decyzję. Właśnie przekazał wiadomość, tysiące Polaków odetchną z ulgą
Następny artykułMaja ujawniła, co usłyszała od pielęgniarki tuż po porodzie. Nigdy nie przeżyła podobnego upokorzenia, aż chce się płakać
Redaktor działu Lifestyle w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na lubelskim UMCSie. Pisanie oraz redagowanie tekstów jest jego pasją, odkąd ukończył 13 lat. Ta dziedzina jest jego najmocniejszą stroną, w której chciałby być najlepszym. Jego pasją jest sport z naciskiem na piłkę nożną, muzyka, filmy akcji oraz czytanie książek. Dodatkowo od wielu lat pisze wiersze. Wakacje najchętniej spędza w górach, jeżdżąc na nartach. Optymista, pozytywnie nastawiony do życia, chwytający każdą okazję, by zmieniać swoje życie na lepsze.