Podróże są niezwykle ważnym i pouczającym dla naszego życia doświadczeniem. Jeśli jesteś z grona tych którzy wiedzą, że zwiedzenie światowych zabytków może być głęboko poruszającym i cennym doświadczeniem. Proponujemy zobaczyć 10 najpiękniejszych miejsca, które musisz odwiedzić przed śmiercią. Na ziemi pełno jest pięknych, zachwycających, zapierających dech w piersiach widoków i trudno powiedzieć, czy jedno życie wystarczyłoby, aby naprawdę doświadczyć tego wszystkiego.

-Świat jest książką, a ci, którzy nie podróżują, czytają tylko jedną stronę – St. Augustine

 

#10. Błękitna Laguna – Zakynthos, Grecja

Grecka wyspa na morzu Jońskim, przyprawia o zachwyt w dodatku jej nazwa ma ciekawą, mitologiczną genezę. Nazwa wyspy pochodzi od imienia syna Dardanosa, króla Arkadii. No kto nie lubi raz na jakiś czas wsłuchać się w szum morza?

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

#9. Jaskinia Lodowa Vatnajokull- Islandia

Jaskinie lodowe, które powinieneś odwiedzić, położone są na południowym wybrzeżu Islandii w parku Skaftafell. Ich powierzchnia to około  8000 kilometrów kwadratowych, co stanowi ponad 8% powierzchni całej  Islandii! Wyprawę tam najlepiej zaplanować na późną jesień lub wczesną zimę, ponieważ niebieska barwa lodu jest wtedy najbardziej intensywna. Tak swoją drogą, was też korci żeby polizać sufit?

 

ZOBACZ TEŻ: 10 Nieznanych faktów z życia Magdy Gessler