13 posterunek to serial, który rzucił zupełnie nowe światło na produkcje komediowe. Jako pierwszy sitcom znacząco wyróżniał się na tle pozostałych propozycji filmowych dostępnych w latach dziewięćdziesiątych. Aleksandra Woźniak wcielała się w rolę uroczej policjantki Kasi. W rozmowie z portalem Plejada zasugerowała, że żałuje udziału w serialu. Czy według aktorki zniszczyło jej to karierę?

Udział w popularnych produkcjach wielu aktorom zagwarantował otwarte drzwi do wielkiej kariery. Jedną z takich postaci jest Aleksandra Woźniak. 13 posterunek był przełomowym momentem w jej karierze, jednak jak twierdzi sama zainteresowana, stała się aktorką jednej roli. Jak potoczyły się dalsze losy gwiazdy po emisji ostatniego odcinka serialu? Czy żałuje udziału w tej produkcji?

13 posterunek wypromował wiele gwiazd

Udział w sitcomie emitowanym Telewizji Polsat otworzył Aleksandrze Woźniak drzwi do kariery. Dzięki roli uroczej policjantki Kasi cała Polska się w niej zakochała. Wszyscy wówczas zachwycali się jej zjawiskową urodą i niezaprzeczalnym talentem. Po udziale w serialu wróżono aktorce zawrotną karierę zarówno w produkach filmowych, jak i na deskach teatru.

Aleksandra Woźniak gorzko o swojej roli w serialu

Chociaż aktorka po roli w 13 posterunku pojawiała się w wielu popularnych serialach takich jak Plebania, Linia życia, Daleko od noszy czy Złotopolscy, przeszkadzała jej łatka aktorki komediowej. Chociaż Woźniak nadal obecna jest w polskim show-biznesie i wydaje się, że świetnie sobie radzi, w rozmowie z Plejadą przyznała, że z perspektywy czasu rola Kasi nie była dobrą decyzją:

– Gdybym wiedziała, co się wydarzy później, nie zagrałabym w 13 posterunku. Wcześniej moja droga zawodowa wyglądała zupełnie inaczej. Debiutowałam u Doroty Kędzierzawskiej, grałam u Feliksa Falka, Filipa Zylbera i powolutku, krok po kroku budowałam swoją pozycję zawodową. Nie byłam popularną, ale doceniano mnie w środowisku. Może gdybym dalej szła tą drogą, dziś nie rozdawałabym autografów, ale za to osiągnęłabym to, na czym mi zależało, czyli brałabym udział w ambitnych projektach – wyznała gwiazda w rozmowie z portalem Plejada.pl 

Aleksandra Woźniak nie kryła rozgoryczenia, że zupełnie inaczej wyobrażała sobie swoją karierę. Aktorka uznała, że udział w wyłącznie komediowych produkcjach zaważył na tym, że niechętnie obsadzano ją w rolach dramatycznych. Chociaż gwiazda serialu 13 posterunek dzięki roli Kasi zyskała sympatię widzów, to została zaszufladkowana jako aktorka komediowa, co nie do końca jej odpowiadało. Na szczęście gwiazda nie spoczęła na laurach i znalazła dziedzinę nauki, w której się spełnia – zajmuje się psychologią. 

Kto wie, może niedługo zobaczymy Aleksandrę Woźniak jako bohaterkę tragiczną? 🙂 Mamy nadzieję, że jej kariera nabierze rozpędu! 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

13 posterunek
facebook.com/alexandrawozniakaktorka

Aleksandra Woźniak pojawiła się w serialu 13 posterunek jako policjantka Kasia.

aleksandra woźniak
facebook.com/alexandrawozniakaktorka/

Aleksandra Woźniak zyskała sympatię widzów dzięki swoim rolom komediowym. 

aleksandra woźniak
facebook.com/alexandrawozniakaktorka

Aktorka jest aktywna w mediach społecznościowych. 

aleksandra woźniak
facebook.com/alexandrawozniakaktorka

Która roli aktorki najbardziej zapadła wam w pamięć?

aleksandra woźniak
facebook.com/alexandrawozniakaktorka

Mamy nadzieję, że aktorkę będziemy mogli podziwiać niedługo na szklanym ekranie! 

ZOBACZ TEŻ:

źródło: plejada.pl, chillizet.pl