Strażacy z województwa opolskiego przekazali za pośrednictwem Facebooka nieoficjalną informację o zakończeniu poszukiwań chłopaka, który podczas wypoczynku nad wodą z rodzicami wypadł z łodzi. Po długiej resuscytacji udało się przywrócić funkcje życiowe, jednak mimo wysiłku nastolatek zmarł w szpitalu. Do wypadku doszło w czwartek wieczorem, 17 czerwca.

Wczoraj ok. godziny 18:30 Opolscy strażacy otrzymali powiadomienie o zdarzeniu, do którego doszło w stawku przy ulicy Narutowicza w dzielnicy Nowa Wieś Królewska w Opolu. Skończyło się najgorzej.

Nieoficjalnie: Nastolatek nie żyje

19-letni chłopak wraz z rodzicami wybrał się na wypoczynek na jednym z niestrzeżonych kąpielisk w Opolu, znajdujących się za kościołem przy ulicy Gabriela Narutowicza. Rodzina dryfowała na łodzi, z której nastolatek wypadł.

O wypadku natychmiast powiadomiono dyżurnego KW Państwowej Straży Pożarnej w Opolu, który wezwał do gotowości zastępy strażackie. Na miejsce przybyli: grupa wodno-nurkowa z Opola oraz z Kędzierzyna-Koźla, ZRM, Policja, oraz śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Ratownicy zdołali wydostać chłopaka na brzeg i wykonali odpowiednie czynności w celu przywrócenia funkcji życiowych. Nieprzytomny 19-latek trafił w ręce medyków i śmigłowcem został przetransportowany do szpitala.

Policja bada okoliczności zdarzenia

Jak podają świadkowie, nastolatek miał znajdować się w wodzie ok. 30 minut. Czynności życiowe zostały przywrócone, jednak mimo wysiłków, ciężkiej pracy i walki nie udało się uratować jego życia.

Chłopak zmarł w szpitalu. Okoliczności zdarzenia i miejsce bada policja wraz ze specjalistami, pod nadzorem prokuratora. Nie podano informacji, dotyczących pogrzebu 19-latka oraz jego rodziców. To kolejna przykra informacja na przestrzeni kilku ostatnich dni, którą podajemy.

Zobacz zdjęcie:

Wg nieoficjalnych informacji przekazywanych przez Strażaków Pożarnych z Opola nastolatek, który wypoczywał z rodzicami na łodzi zmarł.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum

Źródło:

Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl