„Pytanie na śniadanie” stara się jak najczęściej zaskakiwać swoich widzów, poruszając w studio nietypowe, ale istotne tematy oraz zapraszając zupełnie wyjątkowych gości. Takowy pojawiłby się dziś w studio, gdyby mógł do niego wejść. Mimo to i tak został bohaterem wydania.

Często goście łączą się ze studiem poprzez rozmowę wideo, jeśli nie mogą pojawić się na miejscu, ale raczej nie zdarza się tak, że nie wchodzą do środka, nawet jeśli zjawili się na nagrania. Ten gość nie mógł jednak wejść ze względu na swoją wyjątkowość.

„Pytanie na śniadanie”: Nietypowy gość w śniadaniówce TVP

Jednym z tematów dzisiejszych rozmów były bowiem konie. Z tej okazji na nagrania został zaproszony 19-letni Filon, który jest przedstawicielem tego gatunku. To duże, dorosłe zwierzę, dlatego nie było mowy, by weszło do studia. Nie wyglądało jednak na zawiedzione, ponieważ cieszyło się znajdującą się pod budynkiem trawą.

O czym wobec tego rozmawiano? Chociażby o tym, jak zaskakująco duży wpływ na muzykę miały konie. Mało kto mógłby te dwie kwestie w ogóle ze sobą skojarzyć, a okazuje się, że bez nich przeskoczenie pewnego poziomu w tej dziedzinie sztuki mogło być niemożliwe. Wszystko przez ich wyjątkowe włosie.

Jak wytłumaczył Pan Pomysł, wspomniany wyżej, koński surowiec okazał się najlepszy do tworzenia smyczków używanych do grania na instrumentach strunowych. Gdyby tego nie odkryto, dzisiejsze, ponadczasowe, klasyczne utwory Vivaldiego czy Paganiniego mogłyby brzmieć zupełnie inaczej.

Warto nadmienić, że Filon nie jest pierwszym, zwierzęcym gościem w programie „Pytanie na śniadanie”. Już kilka razy goszczono w studio innych czworonogów. Co ciekawe, pewnego razu doszło z ich udziałem do zabawnej wpadki. Zestresowany nowym otoczeniem szczeniak zmoczył trzymającą go Kasię Cichopek. Prezenterka wówczas wykazała się jednak wielkim profesjonalizmem, obracając całą sytuację w żart.

Zobacz post:

Pytanie na śniadanie
instagram.com/pytanienasniadanie

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Zapadła decyzja w sprawie „Świata według Kiepskich”. Jest oświadczenie Polsatu, głos zabrała Nina Terentiew
  2. Ruszyła pilna akcja. Chodzi o zanieczyszczenie toksynami
  3. „Lepiej, żeby prawda nie ujrzała światła dziennego”. Hakiel zamieścił tajemniczy wpis ws. rozstania z Cichopek

Geodeta z wykształcenia, z pasji dziennikarz. Interesuję się piłką nożną, muzyką i wszystkim, co jest w stanie mnie rozbawić. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@lelum.pl