Krystyna Kołodziejczyk zmarła w poniedziałek 13 września w wieku 82 lat. Wiadomość o śmierci aktorki wstrząsnęła nie tylko jej rodziną, ale także szeroko pojętym światem polskiego filmu. Okazuje się jednak, że dwa tygodnie wcześniej bliscy aktorki przeżywali inną tragedię. Jak podaje portal Pomponik, kilkanaście dni przed śmiercią Krystyny odszedł jej mąż. 

Krystyna Kołodziejczyk była jedną z najbardziej lubianych polskich aktorek. Polacy uwielbiali ją za liczne role, w które się wcielała na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat. Niestety, aktorka odeszła, skończywszy 82 lata, zaraz po śmierci swojego męża. 

Zmarł jej mąż, kilkanaście dni później odeszła ona 

Krystyna Kołodziejczyk zmarła w poniedziałek 13 września. Aktorka przed śmiercią walczyła z ciężką chorobą. 2 tygodnie przed jej odejściem, zmarł jej mąż. 

Para była ze sobą w związku małżeńskim przez ponad 40 lat. Niespełna rok temu, Kołodziejczyk udzieliła wywiadu Interii, w którym opowiadała o recepcie na szczęśliwe małżeństwo: 

 Uniwersalnej pewnie nie ma, ale to, co u mnie miało znaczenie, to przyjaźń i zadowolenie obojga z wykonywanej pracy. I jeszcze to, że niezbyt często się widywaliśmy. Mąż, Wiesław Szyszko, był szefem pokładu w PLL LOT i ciągle latał po świecie, więc w roku pół roku nie było go w domu — wyznała

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Wiesław Szyszko był drugim mężem aktorki. Pierwszym wybrankiem jej serca był reżyser Andrzeja Ziębińskiego, którego poznała na premierze „Pani prezesowej”. 

Krystyna Kołodziejczyk była znana między innymi z takich produkcji, jak: „Kogel-mogel”, „Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz”, a także „Czterej pancerni i pies”, „Miodowe lata”, „Zmiennicy”, „Dom” czy „Złotopolscy” .

Składamy najszczersze kondolencje rodzinie i bliskim zmarłej.

Zobacz zdjęcie:

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Kilka wskazówek, aby wyglądać doskonale na zdjęciach z wakacji
  2. Opalenizna jak u gwiazd? Znamy na to rewelacyjny sposób
  3. Nie żyje bliska dla Elżbiety II osoba. Żałoba w brytyjskiej rodzinie królewskiej

 Źródło: onet.pl, Pomponik 

 

 

 

Wydawca w Lelum.pl. Absolwentka krajoznawstwa i turystyki kulturowej na KUL. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: borynadrianna9@gmail.com.