Iga Świątek mimo młodego wieku jest jedną z najwybitniejszych sportsmenek w naszym kraju. Na co dzień trenuje ona z 29-letnim sparingpartnerem. Co powiedział o niej mężczyzna?

Tomasz Moczek od sześciu lat towarzyszy Idze Świątek podczas treningu. Tenisista trenuje razem z gwiazdą sportu i miał szansę obserwować, jak zawodowo i prywatnie rozwija się dziewczyna. Jaka naprawdę jest Iga Świątek?

Jaka naprawdę jest Iga Świątek?

29-letni Tomasz Moczek od sześciu lat trenuje z młodą gwiazdą tenisa. Sportsmenka jest na tyle mocnym zawodnikiem, że w codziennych treningach może konkurować z mężczyzną. Tenisista wyznał, na jakim poziomie jest gra polskiej gwiazdy.

-Iga jest dziś na takim poziomie, że może być groźna dla każdego. Jej tenis jest bardzo dojrzały, mocny. To kompletna zawodniczka, w końcu liderka światowego rankingu. W dodatku jej tenis jest ofensywny, porównywany do męskiej gry. Dlatego jej sparingpartnerzy nie mają łatwego zadania. Staram się trzymać poziom, by Iga mogła się w ten sposób rozwijać — wyznał Tomasz Moczek w wywiadzie dla portalu Sport.pl.

Mężczyzna zdradził również, jak w ciągu tych sześciu lat zmieniła się Iga Świątek. Według tenisisty Polka jest tą samą dziewczyną, którą była na samym początku ich znajomości, a wciąż wzrastająca popularność nie zmieniła jej osobowości.

-To ta sama Iga, którą poznałem sześć lat temu. Oczywiście dojrzała, nie jest już nastolatką. Jednak pod względem osobowości to ta sama Iga. Cały czas mnie to zadziwia. Jak trenujemy czy rozmawiamy, to mam przed oczami obraz Igi, którą znam od dawna, normalnej dziewczyny, a nie obecnej numer jeden damskiego tenisa. Zawsze pojawia się wtedy taka nutka zamyślenia, że czasy się zmieniły, Iga jest w innym miejscu, ale pod względem charakteru ona się nie zmieniła. Pozostaje ciepłą, życzliwą osobą. Sukces absolutnie nie wpłynął na nią negatywnie — wyznał tenisista w rozmowie ze Sport.pl.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Uczestnicy „Sanatorium miłości” wzięli ślub. Marta Manowska pokazała zdjęcie z wesela, posypały się gratulacje
  2. Ruszyła pilna akcja. Chodzi o zanieczyszczenie toksynami
  3. Katarzyna Cichopek wyjechała z Warszawy. Wiemy, z kim i gdzie spędziła weekend, bardzo nietypowe miejsce

Optymistka z mnóstwem pomysłów i masą pozytywnej energii. Z wykształcenia absolwentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Z zaciekawieniem śledzę wszystkie wydarzenia na świecie i w mediach społecznościowych. Interesuję się psychologią, radiem, muzyką i zdrowym odżywianiem.