Domowe zabiegi kosmetyczne były kiedyś alternatywą dla wydawania pieniędzy na drogie wizyty w salonie. Ale teraz stało się to codziennością. Przedstawiamy 4 domowe zabiegi upiększające, które warto wprowadzić do swojej kosmetycznej rutyny.

4 domowe zabiegi upiększające, które warto wprowadzić do swojej kosmetycznej rutyny

Olejowanie włosów

Możesz wykonać kurację na wilgotnych lub suchych włosach. Zaaplikuj produkt od połowy długości pasm do końca. Szukaj naturalnych olejów orzechowych migdałowego, kokosowego, makadamia – ponieważ są one pełne kwasów tłuszczowych, które są bardzo korzystne dla Twojej fryzury.

Peeling skóry głowy

Możesz wypróbować ten regenerujący zabieg na skórę głowy. Reguluje on pracę gruczołów łojowych, które mogą wytwarzać nadmierne wydzielanie sebum, usuwa martwy naskórek oraz odświeża, odmładza i stymuluje skórę głowy. Może dzięki temu poprawić wygląd włosów.

Naklejki na paznokcie

Producenci tworzą obecnie prawdziwe cuda! Od kwiatowych aplikacji, aż po świecące wykończenia. Każda z nas znajdzie coś dla siebie! Podczas aplikacji bardzo ważne jest, aby mieć czyste, suche paznokcie, bez pozostałości oleju. Umyj ręce, a następnie użyj dołączonej chusteczki nasączonej alkoholem, aby dokładnie wyczyścić paznokcie. Podczas pracy z naklejkami upewnij się, że na dłoniach lub palcach nie pozostał balsam, ani olej. Nałóż naklejkę na środek paznokcia, a następnie dociśnij.

Wypróbuj domową maseczkę

Najlepsze jest w tym to, że możesz wykonać ją ze składników, które masz w swojej kuchni. Sama dopasuj najlepszą miksturę dla swojego typu cery!

Redaktorka działu SEO w lelum.pl. Specjalistka ds. mody oraz beauty. Posiada szeroką wiedzę, teoretyczną i praktyczną wiedzę w dziedzinie pielęgnacji włosów, twarzy oraz ciała. Od lat pasjonuje się modą oraz pracuje w branży z nią związanej.