Faustyna, narzeczona Daniela Martyniuka, zamieściła w mediach społecznościowych wpis, w którym prosi o wsparcie dla małego chłopca. Czteromiesięczny Filip Martyniuk potrzebuje pomocy.

Faustyna Jamiołkowska i Daniel Martyniuk zaręczyli się pod koniec sierpnia 2022 roku. Para była razem jeszcze przed ślubem mężczyzny z jego obecnie byłą żoną.

Mały Filip potrzebuje pomocy – narzeczona Daniela Martyniuka prosi o wsparcie

W relacji na Instastories Faustyny Jamiołkowskiej pojawiło się niedawno udostępnienie zbiórki pieniędzy na leczenie czteromiesięcznego Filipa, który urodził się z niedorozwojem prawej kości udowej.

Nie wiadomo, czy malutki Filip Martyniuk jest krewnym jej narzeczonego, czy tylko zbieżność nazwisk pchnęła ją do szukania pomocy. Historia maluszka jest jednak bardzo poruszająca.

Będąc w 31 tygodniu ciąży, udaliśmy się na trzecie badania prenatalne. Z radością oglądaliśmy, jak wygląda nasz maluch, aż do momentu, gdy usłyszeliśmy słowa: „Jedna kość udowa jest krótsza i wygląda, że zatrzymała się na 21 tygodniu ciąży – czytamy w opisie zbiórki.

Rodzice chłopca informują w zbiórce, że ich nadzieją na zdrowie i szczęście syna jest pomoc lekarzy z Paley Institute, który jakiś czas temu otworzył filię w Warszawie. Niestety, koszt leczenia jest ogromny, a żaden z zabiegów nie jest refundowany przez NFZ.

Doktor Deszczyński ze wspomnianej placówki postawił już diagnozę i ustalił plan leczenia. „Jeśli nie zaczniemy działać, przewidywane całkowite skrócenie nóżki wynosi 30 cm!” piszą rodzice chłopca.

Niestety koszta nas przeraziły i wiemy jedno, sami nie damy rady uzbierać tak ogromnej sumy pieniędzy. To prawie pół miliona złotych! A przecież to jedna z 4 zaplanowanych operacji – apelują rodzice Filipa.

Zobacz zdjęcia:

narzeczona Daniela Martyniuka
Fot. instagram.com/faustynaaj

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Twoje dziecko ciągle choruje? Może popełniasz jeden błąd
  2. Nie jedz tego wieczorem. Jeśli się zapomnisz, możesz mieć problemy ze snem
  3. „Jestem gotowa na więcej”. Katarzyna Cichopek przekroczyła swoje granice, obiecała to swojemu synowi