Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > 5 zadziwiających faktów o Katarzynie Dowbor. Numer 3 wywołuje dreszcze, dziennikarka ma kilka tajemnic
Michał Fitz
Michał Fitz 20.07.2022 11:36

5 zadziwiających faktów o Katarzynie Dowbor. Numer 3 wywołuje dreszcze, dziennikarka ma kilka tajemnic

Katarzyna Dowbor
TRICOLORS/East News

Katarzyna Dowbor od kilkudziesięciu lat pokazuje się na ekranach telewizorów. Robiła to w różnych rolach i na antenach kilku stacji, ale dzięki swojej empatii i ciepłemu charakterowi wciąż nie została wyrzucona z obiegu przez młodsze koleżanki. Czego o niej nie wiecie?

Prowadząca programu „Nasz nowy dom” nie należy bowiem do osób specjalnie chwalących się swoimi osiągnięciami czy prywatnością, a kilka faktów z jej życia może okazać się naprawdę interesujących dla fanów.

Ile mężów miała Katarzyna Dowbor?

Katarzyna Dowbor przez wiele lat z pewnością miała na głowie mnóstwo obowiązków zawodowych, ale to wcale nie oznacza, że przez karierę zaniedbała swoje życie osobiste. Wręcz przeciwnie, bo miała aż 3 mężów, a za pierwszego, Piotra Dowbora wyszła w wieku 19 lat. Później w wywiadach przyznawała, że straciła przez to nieco młodości, bo gdy jej koleżanki szły się bawić, ona wracała zajmować się domem. Potem wyszła za biznesmena, Janusza Atlasa, z którym była w związku małżeńskim przez 7 lat. Jej trzecim, ostatnim mężem był za to Grzegorz Świątkiewicz.

Ile dzieci ma Katarzyna Dowbor?

Najbardziej kojarzoną z pociech prezenterki z pewnością jest Maciej, który poszedł w jej ślady i dziś, chociażby prowadzi program „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. Jest on owocem pierwszego małżeństwa Katarzyny Dowbor. Dziennikarka ma jednak jeszcze córkę, Marię, która, co ciekawe nie została poczęta z żadnym z mężów. Ta jest dzieckiem Jerzego Baczyńskiego, z którym jej mama była w nieformalnym związku.

Katarzyna Dowbor i jej choroba

Śmiało można powiedzieć, że Katarzyna Dowbor pomimo 63 lat na karku wciąż emanuje energią i witalnością. Niestety nie oznacza to, że problemy zdrowotne ją omijają. Kilka lat temu prezenterka poinformowała o chorobie tarczycy. Z tego względu zdecydowano się na zabieg wycięcia tego organu.

Katarzyna Dowbor na zawodach jeździeckich

W zasadzie przy okazji każdej aktywności prowadzącej programu „Nasz nowy dom” widać, że kocha zwierzęta. Sama ma kilka czworonogów, a także stajnię z końmi. Mało tego, nie tylko je hoduje. W przeszłości występowała także na zawodach jeździeckich. Pamiątki z tych konkursów publikowała swego czasu na Instagramie.

Jak Katarzyna Dowbor rozpoczęła pracę w mediach?

Dziś Katarzyna Dowbor jest nieodłącznie kojarzona z telewizją. W ostatnich latach pojawia się na antenie Polsatu, ale wcześniej przez 3 dekady pracowała dla TVP. Mało kto może jednak zdawać sobie sprawę, ze przygody w mediach nie rozpoczęła przed kamerą, a przed mikrofonem. Pierwsze kroki w branży stawiała bowiem w Programie III Polskiego Radia, w którym zaczęła pracować w 1982 roku.

 

Zobacz post:

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. „Nasz nowy dom”. Katarzyna Dowbor opowiedziała o tragedii. „Zaniedbania doprowadziły do pożaru”
  2. „Nasz nowy dom”: Kim naprawdę jest Martyna Kupczyk? Pani architekt jest bardzo ciekawą postacią
  3. „Sanatorium miłości”: Nina Busk przed śmiercią miała dwa życzenia. Chodziło o jej pogrzeb

Źródło: Polsat.pl