500+ to temat, który w Polsce wciąż zbudza spore kontrowersje. Jak wiadomo, jest to świadczenie przyznawane rodzinom, mające na celu pomóc w wychowywaniu dzieci poprzez comiesięcznego świadczenia w wysokości 500 złotych. Od momentu wprowadzenia programu ludzie debatują na temat jego słuszności. Wiele osób uważa, że nie wszyscy powinni uzyskiwać świadczenia, a inni sądzą, że 500+ powinno być wyższe. 

Temat 500+ jest jednym z najgorętszych w naszym kraju. Trwa wiele spekulacji na temat słuszności programu. Ludzie zastanawiają się, czy świadczenie powinno być przyznawane każdej rodzinie bez wyjątku. Propozycji jest wiele, ale rozwiązań jak na lekarstwo. Uważasz, że każda rodzina powinna być objęta programem? A może twoim zdaniem świadczenie powinno zostać zwiększone?

Program 500+ 

Program 500+ został wprowadzony w Polsce 1 kwietnia 2016 roku. Mnóstwo ludzi ucieszyło się, że rząd Prawa i Sprawiedliwości postanowił wesprzeć finansowo rodziny, które zmagają się z problemem braku pieniędzy na wychowanie swoich dzieci. Oczywiście nie brakuje zwolenników teorii spiskowych oraz przeciwników wprowadzonych świadczeń. Zdaniem wielu Polaków programem powinny być objęte tylko rodziny, w których minimum jedna osoba jest pracująca.

Na ten moment świadczenie jest przyznawane każdej rodzinie, która złoży wniosek, pod warunkiem, że zostanie on pozytywnie rozpatrzony. Wstępnie zapomoga obowiązywała tylko na drugie, trzecie i kolejne dziecko. Od 1 lipca 2019 roku przysługuje na każde wychowywane dziecko do 18 roku życia. Zachodzi zatem pytanie, czy każda rodzina powinna zostać objęta programem?

Czy 500+ powinno być wyższe?

Poza tym, że ludzie zastanawiają się o słuszności programu, można spotkać także opinie, że zapomoga powinna być wyższa. Wychowywanie dzieci w dzisiejszych czasach wymaga głębokiego sięgania do kieszeni, a niestety wielu rodzin nie jest na to stać. Pojawiają się spekulacje, że wypłacane pieniądze są zbyt małe, by zapewnić dzieciom odpowiedni byt.

W mediach codziennie można przeczytać nowinki w kwestii 500+. Wielu ludzi wypowiada się w mediach społecznościowych na temat przyznawanych świadczeń i ich wysokości. Jak myślisz, obecnie przyznawana kwota jest wystarczająca, czy jednak powinna być wyższa?

500+
fot. Yan/pexels.com

Czy waszym zdaniem 500+ powinno zostać zwiększone?

Poprzedni artykułRzucili się na ratunek, niestety, nie żyje. Tragiczne wieści z południa kraju, Polacy pogrążeni w żałobie
Następny artykułTysiące osób na ulicach, krzyki, policja i sparaliżowane miasto. Za chwilę wszystko się zacznie, Polacy są wściekli
Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl