500 plus to program finansowego wsparcia dla rodzin, który wszedł w życie 1 kwietnia 2016 roku. Do tej pory państwo regularnie wypłacało zadeklarowaną kwotę, jednak w obecnej sytuacji nie wiadomo jak sprawy będą wyglądały w najbliżej przyszłości. W związku z epidemią koronawirusa możliwe jest zawieszenie programu 500 plus? W szczególności na okres co najmniej 3 lat (2020-2022) trzeba zrezygnować – wypowiada się jeden z ekonomistów, czytamy na superbiz.se.pl.  

Epidemia koronawirusa przewróciła naszą rzeczywistość do góry nogami. Na wielu płaszczyznach naszego życia zaszły zdecydowane zmiany. Okazuje się, że to jeszcze nie koniec. Możliwe, że państwo będzie zmuszone do wstrzymania niektórych zasiłków, na rzecz ratowania sytuacji w kraju. Program 500 plus stoi pod znakiem zapytania. Czy rodziny powinny zacząć się już martwić? 

Czy program 500 plus zostanie wstrzymany?

Oficjalnie nie zostało zadeklarowane, czy program 500 plus zostanie wstrzymany. Ekonomiści debatują nad najlepszym rozwiązaniem sytuacji w kraju. Epidemia koronawirusa spowodowała niemałe zamieszkanie. Władze państwa musiały większość środków przeznaczyć na pomoc służenie zdrowia, by maksymalnie zminimalizować rozprzestrzenianie się choroby. Czas pandemii, wymaga niestandardowych rozwiązań, dlatego musimy przygotować się na różne scenariusze.

Według Alertu Gospodarczego niebawem czeka nas reorganizacja ustawy budżetowej, której celem będzie ograniczenie pewnych wydatków. Pod uwagę brany jest między innymi program 500 plus i 13 emerytura. Jeżeli nie podejmiemy właściwych kroków, gospodarkę naszego kraju czeka klęska. 

O zawieszeniu programu 500 plus wypowiedział się już Premier Mateusz Morawiecki podczas swojego wystąpienia i Marlena Maląg Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Wspomniane persony dały do zrozumienia, że program 500 plus będzie wciąż wypłacany. Jednak słuszność tej decyzji podważa Alert Gospodarczy, którego treść wyraża inne zdanie na ten temat. 

-W szczególności na okres co najmniej 3 lat […] Niezbędne będzie także zawieszenie na ten okres części sztywnych wydatków socjalnych, w szczególności dotyczy to 13. emerytury i ograniczenia wypłaty 500 plus do poziomu sprzed jej rozszerzenia (na pierwsze dziecko) – twierdzą ekonomiści, jak możemy przeczytać na portalu superbiz.se.pl. 

  1. Wirusolog przewiduje, jak będzie wyglądała druga fala epidemii w Polsce. Nie ma dobrych informacji
  2. Nie żyje legenda muzyki. Miał koronawirusa
  3. Mąż Katarzyny Skrzyneckiej trafił do szpitala. Aktorka wyjawiła porażające prawdę „Najgorszy czas”

Ekonomiści szukają złotego środka 

Obecna sytuacja wymaga od nas zdecydowanych kroków. W wyniku epidemii koronawirusa wiele przedsiębiorstw musiało zawiesić swoją działalność, albo wykonywać ją jedynie w szczątkowym zakresie. Aby nie doprowadzić do katastrofy, państwo musi wprowadzić w życie awaryjny plan, ratujący przedsiębiorców. Zatem ograniczenie wypłat niektórych zasiłków będzie konieczne. 

Bez tego duża część przedsiębiorstw nie będzie w stanie kontynuować swojej działalności. To spowoduje, że do dramatycznych problemów związanych z narastającymi skutkami epidemii, dojdą katastrofalne następstwa społeczne i ekonomiczne, które spotęgują konsekwencje zdrowotne – wypowiadają się ekonomiści, jak cytuje portal superbiz.se.pl. 

Z całością Alertu Gospodarczego, możemy zapoznać się poprzez stronę Open Eyes Economy Summit. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

500 plus
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Epidemia koronawirusa wymaga od państwa podjęcia zdecydowanych kroków, aby ratować gospodarkę kraju. 

500 plus
unsplash.com @sharonmccutcheon

Ekonomiści biorą róże scenariusze pod uwagę, możliwe jest ograniczenie wypłat świadczenia 500 plus. 

500 plus
Fot. Ministerstwo Finansów, Twitter

W najbliższym czasie szczegółowe informacje zostaną podane do wiadomości publicznej. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Urządzili imprezę w czasie kwarantanny. Interweniowała policja, ludzie bili brawo
  2. Porażające dane z Chin. Po raz pierwszy od początku pandemii ujawnili przypadki bez objawów
  3. Widzisz na zdjęciu coś więcej niż psa? Tylko 1% ludzi potrafi rozwiązać zagadkę z XIX wieku
  4. Wiele kobiet popełnia 1 błąd i stąd wstydliwe problemy. Wystarczą 2 rzeczy, by zachować zdrową higienę intymną
  5. Chihuahua w ciąży miała ogromny brzuch. Gdy zaczęła rodzić ludzie nie dowierzali
  6. Biedronka podjęła kontrowersyjną decyzję przed świętami. Sieć nagle zmienia swoje rozporządzenie, dotyczące godzin otwarcia

Źródło: superbiz.se.pl

Poprzedni artykuł„Szkoła TVP” ruszyła. Nauczycielki nie potrafiły odpowiedzieć na proste pytania, internet bezlitosny
Następny artykułCzy 16-latek może wyjść sam z domu? Premier Morawiecki wyjaśnił jasno sprawę
Wydawca w Lelum.pl. Absolwentka krajoznawstwa i turystyki kulturowej na KUL. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: borynadrianna9@gmail.com.