500 plus, które zostało wprowadzone w 2016 roku, doczekało się ważnej zmiany dotyczącej terminu, do którego będzie obowiązywało przyznane świadczenie. Jak podaje Gazeta.pl od 1 lipca 2020 roku rodziny, które pobierały 500 plus w ubiegłych latach, nie muszą pamiętać o formalnościach. Dla ubiegających się o świadczenie od 1 lipca w 2019 roku 500 plus było przyznawane aż do maja 2021 roku – informuje portal.

Od 1 lipca w programie 500 plus zostanie wprowadzona ważna zmiana, która dotyczy tysięcy rodziców w całej Polsce, a w szczególności tych, którzy ubiegali się o świadczenie już w zeszłym roku. Wielu rodziców z pewnością ucieszy się na wieść o nadchodzących modyfikacjach.

Zmiany w 500 plus

Od 2016 roku program 500 plus uległ wielu zmianom, w szczególności w 2019 roku. Od tamtego roku świadczenie przysługuje na każde dziecko do czasu ukończenia przez nie 18. roku życia, a przy przyznawaniu świadczenia nie są brane pod uwagę dochody rodziców. Teraz, od 1 lipca, szykuje się kolejna rewolucja.

Od 1 lipca 2020 roku zmianie uległ termin, do którego będzie obowiązywało przyznawane świadczenie. Jak informuje Gazeta.pl, rodziny, które pobierały 500 plus w ubiegłych latach, nie muszą w tym roku składać wniosku o przedłużenie świadczenia. Rodzinom, które ubiegały się o nie od 1 lipca 2019 roku, 500 plus przyznano do maja 2021 roku. Jak mogą złożyć wnioski ci, którzy robią to po raz pierwszy?

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

 1. Syn Zenka Martyniuka cały we łzach. Nie jest dobrze, co powiedzą rodzice?
 2. Uwielbiana sieć sklepów niedługo zniknie z Polski. Oddaje produkty za pół darmo
 3. Kot cię gryzie? Fatalny znak, każdy właściciel powinien wiedzieć, co oznacza

Jak złożyć wniosek o 500 plus?

Wniosek o 500 plus złożymy w urzędzie gminy lub miasta, w zależności od miejsca zamieszkania. Możemy zrobić to na kilka sposobów.

 • Elektronicznie za pośrednictwem www.empatia.mrpips.gov.pl – trzeba założyć konto; PUE ZUS – trzeba założyć indywidualny profil lub bankowości elektronicznej,
 • papierowo – w urzędzie miasta, gminy lub w ośrodku pomocy społecznej – w zależności od tego, kto w twoim miejscu zamieszkania zajmuje się przyjmowaniem wniosków,
 • droga pocztową.

Na chwilę obecną nic nie wskazuje na to, by sytuacja w Polsce wpłynęła na przyznawanie programu 500 plus, a rząd nie ma zamiaru się z niego wycofywać.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

500 plus
Fot. Guillaume de Germain, Unsplash

Od 1 lipca 2020 roku, rodziny, które w poprzednich latach składały wnioski o 500 plus, nie muszą robić tego w tym roku. Rodzinom, które ubiegały się o nie od 1 lipca 2019 roku, wniosek przyznano do maja 2021 roku

ZOBACZ TEŻ:

  1. Rząd chce wprowadzić nowy mandat. Kary będą ogromne, liczone w tysiącach
  2. Ogromne zagrożenie na południu Polski. Może być jeszcze gorzej, trzeba mieć się na baczności
  3. Zwykła moneta z PRL? Tylko pozornie, możesz na niej zarobić fortunę
  4. Mama zauważyła na ciele 7-latki dziwne siniaki. Kiedy zareagowała, było już za późno
  5. Smutna sytuacja Ireny Santor. Wiadomo, do kogo ma największy żal
  6. Andrzej Duda właśnie podpisał ustawę po ekspresowym głosowaniu w Sejmie. Wiemy, co z wyborami

źródło: gazeta.pl

Redaktorka działu life-style w Lelum.pl. Redaktor, copywriter i stylistka. Pisanie i moda od zawsze były bliskie jej sercu. Na swoim koncie ma publikacje w wielu branżowych portalach oraz czasopismach. Prywatnie miłośniczka Basquita i czarnej kawy.