500 plus, które zostało wprowadzone w 2016 roku, doczekało się ważnej zmiany dotyczącej terminu, do którego będzie obowiązywało przyznane świadczenie. Jak podaje Gazeta.pl od 1 lipca 2020 roku rodziny, które pobierały 500 plus w ubiegłych latach, nie muszą pamiętać o formalnościach. Dla ubiegających się o świadczenie od 1 lipca w 2019 roku 500 plus było przyznawane aż do maja 2021 roku – informuje portal.

Od 1 lipca w programie 500 plus zostanie wprowadzona ważna zmiana, która dotyczy tysięcy rodziców w całej Polsce, a w szczególności tych, którzy ubiegali się o świadczenie już w zeszłym roku. Wielu rodziców z pewnością ucieszy się na wieść o nadchodzących modyfikacjach.

Zmiany w 500 plus

Od 2016 roku program 500 plus uległ wielu zmianom, w szczególności w 2019 roku. Od tamtego roku świadczenie przysługuje na każde dziecko do czasu ukończenia przez nie 18. roku życia, a przy przyznawaniu świadczenia nie są brane pod uwagę dochody rodziców. Teraz, od 1 lipca, szykuje się kolejna rewolucja.

Od 1 lipca 2020 roku zmianie uległ termin, do którego będzie obowiązywało przyznawane świadczenie. Jak informuje Gazeta.pl, rodziny, które pobierały 500 plus w ubiegłych latach, nie muszą w tym roku składać wniosku o przedłużenie świadczenia. Rodzinom, które ubiegały się o nie od 1 lipca 2019 roku, 500 plus przyznano do maja 2021 roku. Jak mogą złożyć wnioski ci, którzy robią to po raz pierwszy?

 1. Syn Zenka Martyniuka cały we łzach. Nie jest dobrze, co powiedzą rodzice?
 2. Uwielbiana sieć sklepów niedługo zniknie z Polski. Oddaje produkty za pół darmo
 3. Kot cię gryzie? Fatalny znak, każdy właściciel powinien wiedzieć, co oznacza

Jak złożyć wniosek o 500 plus?

Wniosek o 500 plus złożymy w urzędzie gminy lub miasta, w zależności od miejsca zamieszkania. Możemy zrobić to na kilka sposobów.

 • Elektronicznie za pośrednictwem www.empatia.mrpips.gov.pl – trzeba założyć konto; PUE ZUS – trzeba założyć indywidualny profil lub bankowości elektronicznej,
 • papierowo – w urzędzie miasta, gminy lub w ośrodku pomocy społecznej – w zależności od tego, kto w twoim miejscu zamieszkania zajmuje się przyjmowaniem wniosków,
 • droga pocztową.

Na chwilę obecną nic nie wskazuje na to, by sytuacja w Polsce wpłynęła na przyznawanie programu 500 plus, a rząd nie ma zamiaru się z niego wycofywać.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

500 plus
Fot. Guillaume de Germain, Unsplash

Od 1 lipca 2020 roku, rodziny, które w poprzednich latach składały wnioski o 500 plus, nie muszą robić tego w tym roku. Rodzinom, które ubiegały się o nie od 1 lipca 2019 roku, wniosek przyznano do maja 2021 roku

ZOBACZ TEŻ:

  1. Rząd chce wprowadzić nowy mandat. Kary będą ogromne, liczone w tysiącach
  2. Ogromne zagrożenie na południu Polski. Może być jeszcze gorzej, trzeba mieć się na baczności
  3. Zwykła moneta z PRL? Tylko pozornie, możesz na niej zarobić fortunę
  4. Mama zauważyła na ciele 7-latki dziwne siniaki. Kiedy zareagowała, było już za późno
  5. Smutna sytuacja Ireny Santor. Wiadomo, do kogo ma największy żal
  6. Andrzej Duda właśnie podpisał ustawę po ekspresowym głosowaniu w Sejmie. Wiemy, co z wyborami

źródło: gazeta.pl

Poprzedni artykułMarek Niedźwiecki nie zamierza milczeć. Ma ważną prośbę, zapowiedział poważne kroki
Następny artykułRafał Trzaskowski nie miał pojęcia, że wszystko się nagrywa. Prawda wyszła na jaw
Redaktorka działu life-style w Lelum.pl. Redaktor, copywriter i stylistka. Pisanie i moda od zawsze były bliskie jej sercu. Na swoim koncie ma publikacje w wielu branżowych portalach oraz czasopismach. Prywatnie miłośniczka Basquita i czarnej kawy.