500 plus na wakacje dla dzieci to nowy pomysł. Prezydent Polski, Andrzej Duda, przemawiając podczas wiecu wyborczego w Stalowej Woli, zapowiedział, że rodziny otrzymają bony na wzór popularnego dotychczas programu. Będą one mogły być wykorzystane przez każde dziecko na potrzeby wypoczynku turystycznego. Obietnica prezydenta zaskoczyła wiele osób. 

500 plus najwidoczniej nie jest wystarczającym świadczeniem. Prezydent w nowej kampanii wyborczej zapowiedział bon na kolejne 500 zł do wykorzystania być może jeszcze w tym sezonie turystycznym.

500 plus: bon turystyczny

Pomysł powstania dofinansowań turystycznych został zapowiedziany jeszcze na początku kwietnia przez Jadwigę Emilewicz. Jak poinformowała wówczas minister rozwoju, vouchery miały opiewać na kwotę 1000 złotych. Rząd tak szybko jak zapowiedział bony, tak szybko rzekomo z nich zrezygnował, dlatego słowa Prezydenta tak wszystkich zaskoczyły. 

Powstanie bon turystyczny w wysokości 500 zł na każde dziecko do wykorzystania być może jeszcze w tym sezonie turystycznym – poinformował portal businessinsider.com.pl o zapowiedzi prezydenta Andrzej Duda.

  1. Natalia Kukulska dostała wstrząsającą wiadomość. Dotyczy śmierci jej mamy
  2. Babcia nigdy nie wyrzuca łupin po cebuli i ujawnia, dlaczego są niezwykle cenne. Większość ludzi niesłusznie korzysta z nich tylko raz w roku
  3. W polskiej blond piękności kochali się wszyscy. Jej życie nie było kolorowe, dziś mało kto o niej pamięta

Rząd zmienia decyzje

Prezydent Andrzej Duda poinformował w sobotę 6 czerwca, w Stalowej Woli, że wkrótce przedstawione zostaną szczegóły programu 500 plus. W Internecie jednak zawrzało – nie każdemu ten pomysł przypadł do gustu. 

-Jak tak dalej pójdzie, to bon turystyczny będzie w 2022, w wysokości 100 zł. Ewolucja tego projektu pokazuje jak prowadzić chaos komunikacyjny – napisał na Twitterze ekspert Instytutu Emerytalnego Oskar Sobolewski.

Początkowo zakładano, że program na bony turystyczne 1000+ kosztowałby aż 7 mld zł. w tym roku. Nie podano jednak informacji, jakie są nowe wyliczenia.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

500 plus
Fot. Screenshot
TVP Info, YouTube

Stacja TVP na bieżąco informuje o nowych decyzjach Prezydenta.

500 plus
Fot. pixabay.com/ddimitrova

500 plus na bony turystyczne dla dzieci – to nowa aktualizacja pomysłu z kwietnia.

500 plus
Fot. unsplash.com/Anna Samoylova

Ile dzieci z tego skorzysta?

ZOBACZ TEŻ:

  1. Danuta Holecka – jakie wykształcenie ma naprawdę? Ujawniamy kulisy sławy najbardziej kontrowersyjnej dziennikarki dzisiejszych czasów
  2. Od dziś przedłużenie zakazu. Trzeba pamiętać
  3. Niewyobrażalna tragedia, nie żyje noworodek. Prokuratura przeprowadzi sekcję zwłok
  4. Pamiętacie Wójtową z „Rancza”? Dziś wygląda zupełnie inaczej, ciężko ją poznać
  5. Małgorzata Kożuchowska zawsze miała jedno marzenie. Niestety, straciła nadzieję, że kiedykolwiek się spełni
  6. Szukał grzybów w lesie, nagle zobaczył „palce diabła” i natychmiast wyciągnął telefon. Tomasz na zawsze zapamięta ten dzień

Źródło: businessinsider.com.pl

Poprzedni artykułWybuch w bloku, z mieszkania nic nie zostało. Dwoje dzieci w szpitalu
Następny artykułPamiętacie proszek Pollena? Od razu przypomina się zapach świeżego prania
Redaktor w Lelum.pl. Magister komunikacji medialno-marketingowej. Od zawsze pasjonuje się fotografią. Najbardziej lubi robić zdjęcia komercyjne. 9 lat swojego życia spędziła tańcząc taniec towarzyski, a 4 na deskach teatru. Lubi aktywny tryb życia, imprezy i dobre jedzenie. Gdyby istniał konkurs na znajomość fabuły serialu, na pewno by go wygrała.