500 plus to kłopotliwy temat dla wielu rodzin. Pewna kobieta opowiada o swoim konflikcie z siostrą, który dotyczy tego socjalu. Jej siostra ma troje dzieci i twierdzi, że bardziej od pracowania opłaca się jej siedzieć w domu. Kobieta nie może zaakceptować postawy siostry.

500 plus to dla niektórych rozwiązanie problemów. Pomoc, która jest im niezbędna. Wiele rodzin wybiera jednak życie na zasiłku 500 plus. Często nawet uważają, że pójdzie do pracy któregoś z rodziców, im się po prostu nie opłaca. Czy 500 złotych na dziecko to naprawdę dużo? O to sprzeczają się dwie siostry, jedna z nich opowiada swoją historię.

500 plus prawie jak wypłata

– Moja siostra ma troje dzieci – opowiada Ewa. To wspaniałe trzy dziewczynki. Rząd wspiera ją kwotą 1500 złotych miesięcznie. Jak twierdzi, nie ma już potrzeby iść do pracy, ponieważ nie byłaby w stanie zarobić dużo więcej. Ja również mam córkę, ale pracuję na pełen etat w firmie outsourcingowej. Nie wyobrażam sobie, żebym miała wyżyć i czuć się szczęśliwa przez 500 plus.

– Rodzina jest dumna z siostry, że wychowuje swoje dzieci, gotuje obiady i spędza cały czas w domu, twierdzą, że przecież to tak wspaniale wpływa na jej córki! Bardzo się ostatnio pokłóciłyśmy, bo moim zdaniem, nie ma z nią, o czym porozmawiać, chyba że o ramówce telewizyjnej. Moja siostra nie zna języków obcych, o niczym nie marzy, bo marzenia kosztują. Jakiej postawy uczy swoje dzieci? To naprawdę dobrze na nie wpływa? Nie sądzę.

  1. ”Ranczo” powraca. Pojawiły się oficjalne komentarze, fani będą zachwyceni
  2. Chłopiec wysłał urodzinową kartkę do zmarłego taty. Po kilku dniach dostał odpowiedź

8 godzin dziennie krzywdzisz swoje dzieci

– Zwolennicy 500 plus, którzy twierdzą, że jest to ich wypłata i nie jest konieczne już pracowanie (oczywiście dotyczy to tylko kobiet) nie rozumieją moim zdaniem idei bycia rodziną. Zarzucają mi, że jestem złą matką, bo codziennie nie ma mnie w domu przez 8 godzin. Pewnie, że gdy wychodzę do pracy, tęsknię za moją córką, ale pragnę dać jej więcej możliwości, chcę, żeby poznała świat. Ja też chcę być szczęśliwa i korzystać z życia, moje dziecko ma mnie do tego motywować, a nie zatrzymywać w domu. Czuję, że nigdy nie znajdę porozumienia z rodziną.– napisała kobieta.

Program 500 plus obejmuje każdą rodzinę, która ma dzieci, bez względu na wysokość dochodów. Wnioski można składać przez internet, za pośrednictwem poczty lub w gminie. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

500 plus
fot. pixabay.com/adnovak

500 plus to program dla każdego rodzica.

mama
facebook.com, Kyrstyn Johnsonk

To normalne, że mamy chcą być ze swoimi dziećmi. Jednak nie dbając o swój rozwój, nie dają dzieciom dobrego przykładu.

500 plus
unsplash.com/Ayo Ogunseinde

Siostry mają diametralnie różne podejścia do życia i raczej ciężko będzie im się porozumieć.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Pilna decyzja GIF. Z aptek zniknął ważny lek
  2. Czego brakuje na zdjęciu przysmaku? Tylko 1% ludzi odgadnie
  3. Sekretny eliksir na włosy za kilka złotych. Sposób, który odkryto przez przypadek
  4. Menadżer Adele skomentowała zdjęcie Kingi Rusin. Dwa słowa wystarczyły
  5. Kotlety z grzybami. Przepis tak nieziemski, że twoja rodzina będzie się ich domagać codziennie
  6. Jest afera, poszło o bicie dziecka. Karol Strasburger wydał oficjalne oświadczenie
Poprzedni artykułChihuahua zaopiekowała się bezdomnymi kotkami. Miały piesek zrobił niewiarygodną rzecz
Następny artykułZnaki Zodiaku najpiękniejszych ludzi. Ich uroda i wrodzony wdzięk powalają na kolana
Redaktorka w Lelum.pl Kulturoznawca w specjalizacji teatralnej. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki.