500 plus to program państwowy, który co miesiąc wspiera finansowo wiele rodzin. W obliczu obecnego zagrożenia epidemiologicznego oraz zamknięcia granic kraju obywatele mają wątpliwości co do płynności świadczeń. Niektórzy obawiają się, czy wsparcie w ogóle będzie kontynuowane. Premier oficjalnie zabrał głos w tej sprawie.

Państwowy program 500 plus oferuje świadczenia wychowawcze na każde niepełnoletnie dziecko w wysokości 500 złotych miesięcznie. Pomysł znacznie przyczynił się do poprawy sytuacji materialnej wielu Polaków. Według założeń rządu inicjatywa miała wpłynąć na liczbę urodzeń w kraju i wspomóc walkę z ubóstwem. Czy w obliczu pandemii państwo zadba o potrzeby finansowe rodzin z dziećmi?

Koronawirus: decyzje premiera

Mateusz Morawiecki na piątkowej konferencji zdecydował o zamknięciu granic Polski, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa, choć powrót do kraju jest możliwy dla obywateli przebywających za granicą, zwłaszcza z miejsc, z których trudno wrócić transportem lądowym (Wielka Brytania, Cypr, USA). Państwo ma pomagać rodakom w powrocie na swoje terytorium. Przepływ towarów ma przebiegać tak jak dotychczas.

Początkowo Polaków zaniepokoił komunikat o redukcji większych zgrupowań ludzi w miejscach publicznych i zamknięciu lokali gastronomicznych, galerii handlowych, a w nich sklepów z odzieżą czy sprzętem elektronicznym. Również obiekty sportowe ogłosiły przerwanie usług ze względów bezpieczeństwa. Nieczynne będą instytucje kulturalne i placówki edukacyjne. Pomimo upomnień władz i specjalistów o zachowaniu szczególnej ostrożności w tym czasie, w sklepach ustawiają się kolejki, aby zrobić zapasy żywności i kosmetyków na czas izolacji. Obywatele martwią się również o wypłacalność programu 500 plus.

  1. Gwiazda ”M jak miłość” utknęła za granicą. Jest zrozpaczona: ”Błagam, niech się ktoś odezwie”
  2. Mamy przełom ws. koronawirusa? Naukowcy informują o skutecznym leku, jest znany od 70 lat
  3. Julia Wieniawa nie wytrzymała emocji. Decyzja Polsatu ws. koronawirusa wywołała morze łez

Mateusz Morawiecki: 500 plus

Mateusz Morawiecki poza radykalnymi decyzjami w imię dobra zdrowia i życia obywateli, uspokaja, aby nie wpadać w niepotrzebną panikę. Również w kontekście płynności finansowej państwa.

– Będziemy dbali o zapewnienie sektora finansowego, bankowego – ogłosił premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji.

Władze odniosły się również do świadczenia 500 plus.

Nie zabraknie środków, nie zabraknie gotówki w bankomatach, choć zachęcam, by korzystać z płatności bezgotówkowej – uspokaja premier.

Premier podkreślił, że program 500 plus nie jest zagrożony i nie zabraknie pieniędzy na wypłaty dla obywateli, jak podaje onet.pl. Rodziny mogą być więc spokojne.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

500 plus
Fot. Jakub Kaminski/East News. Warszawa,

Premier Morawiecki ogłosił podczas piątkowej konferencji ważne postulaty dotyczące pandemii koronawirusa.

500 plus
fot. unsplash.com @annhwa

Rodziny z dziećmi mogą być w tej sytuacji spokojne.

500 plus
fot. Jakub Kaminski/East News. Warszawa, 13.03.2020. Konferencja prasowa premiera Mateusza Morawieckiego, ministra zdrowia Lukasza Szumowskiego oraz ministra spraw wewnetrznych i administracji Mariusza Kaminskiego dot. m.in. koronawirusa. Premier wprowadzil Stan Zagro?zenia Edpidemicznego.

Państwo zadba o płynność finansową oraz świadczenia 500 plus.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Kobieta wyleczona z koronawirusa zdradza, co zrobiła, żeby wyzdrowieć. Nie była nawet hospitalizowana
  2. Polacy uwięzieni za granicą, bójki o bilety do Polski. Dramatyczna sytuacja na lotniskach
  3. Arcybiskup wygłosił specjalne orędzie. Co z niedzielnymi mszami?
  4. Gwałtownemu wzrostowi cen w sklepach winni sami Polacy? ”Nawet na cenę nie patrzą”
  5. Polska gwiazda sportu z podejrzeniem koronawirusa. Pokazała zdjęcia z drogi do szpitala
  6. Oficjalna wiadomość. Ważne zmiany dotyczące zakupów w Polsce

źródło: onet.pl

Poprzedni artykułKatarzyna Cichopek pierwszy raz pokazała twarze dzieci. Jej córeczka jest prześliczna
Następny artykułDo sieci trafiło zdjęcie Kuby Wojewódzkiego bez ubrań. „Żarty się skończyły”
Redaktorka Lelum.pl. Absolwentka Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych na Uniwersytecie Warszawskim. Swoje życie postanowiła związać z dziennikarstwem i muzyką. W wolnych chwilach ćwiczy jogę, chodzi na festiwale filmowe i tworzy poezję.