500 plus to program państwowy, który co miesiąc wspiera finansowo wiele rodzin. W obliczu obecnego zagrożenia epidemiologicznego oraz zamknięcia granic kraju obywatele mają wątpliwości co do płynności świadczeń. Niektórzy obawiają się, czy wsparcie w ogóle będzie kontynuowane. Premier oficjalnie zabrał głos w tej sprawie.

Państwowy program 500 plus oferuje świadczenia wychowawcze na każde niepełnoletnie dziecko w wysokości 500 złotych miesięcznie. Pomysł znacznie przyczynił się do poprawy sytuacji materialnej wielu Polaków. Według założeń rządu inicjatywa miała wpłynąć na liczbę urodzeń w kraju i wspomóc walkę z ubóstwem. Czy w obliczu pandemii państwo zadba o potrzeby finansowe rodzin z dziećmi?

Koronawirus: decyzje premiera

Mateusz Morawiecki na piątkowej konferencji zdecydował o zamknięciu granic Polski, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa, choć powrót do kraju jest możliwy dla obywateli przebywających za granicą, zwłaszcza z miejsc, z których trudno wrócić transportem lądowym (Wielka Brytania, Cypr, USA). Państwo ma pomagać rodakom w powrocie na swoje terytorium. Przepływ towarów ma przebiegać tak jak dotychczas.

Początkowo Polaków zaniepokoił komunikat o redukcji większych zgrupowań ludzi w miejscach publicznych i zamknięciu lokali gastronomicznych, galerii handlowych, a w nich sklepów z odzieżą czy sprzętem elektronicznym. Również obiekty sportowe ogłosiły przerwanie usług ze względów bezpieczeństwa. Nieczynne będą instytucje kulturalne i placówki edukacyjne. Pomimo upomnień władz i specjalistów o zachowaniu szczególnej ostrożności w tym czasie, w sklepach ustawiają się kolejki, aby zrobić zapasy żywności i kosmetyków na czas izolacji. Obywatele martwią się również o wypłacalność programu 500 plus.

  1. Gwiazda ”M jak miłość” utknęła za granicą. Jest zrozpaczona: ”Błagam, niech się ktoś odezwie”
  2. Mamy przełom ws. koronawirusa? Naukowcy informują o skutecznym leku, jest znany od 70 lat
  3. Julia Wieniawa nie wytrzymała emocji. Decyzja Polsatu ws. koronawirusa wywołała morze łez

Mateusz Morawiecki: 500 plus

Mateusz Morawiecki poza radykalnymi decyzjami w imię dobra zdrowia i życia obywateli, uspokaja, aby nie wpadać w niepotrzebną panikę. Również w kontekście płynności finansowej państwa.

– Będziemy dbali o zapewnienie sektora finansowego, bankowego – ogłosił premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji.

Władze odniosły się również do świadczenia 500 plus.

Nie zabraknie środków, nie zabraknie gotówki w bankomatach, choć zachęcam, by korzystać z płatności bezgotówkowej – uspokaja premier.

Premier podkreślił, że program 500 plus nie jest zagrożony i nie zabraknie pieniędzy na wypłaty dla obywateli, jak podaje onet.pl. Rodziny mogą być więc spokojne.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

500 plus
Fot. Jakub Kaminski/East News. Warszawa,

Premier Morawiecki ogłosił podczas piątkowej konferencji ważne postulaty dotyczące pandemii koronawirusa.

500 plus
fot. unsplash.com @annhwa

Rodziny z dziećmi mogą być w tej sytuacji spokojne.

500 plus
fot. Jakub Kaminski/East News. Warszawa, 13.03.2020. Konferencja prasowa premiera Mateusza Morawieckiego, ministra zdrowia Lukasza Szumowskiego oraz ministra spraw wewnetrznych i administracji Mariusza Kaminskiego dot. m.in. koronawirusa. Premier wprowadzil Stan Zagro?zenia Edpidemicznego.

Państwo zadba o płynność finansową oraz świadczenia 500 plus.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Kobieta wyleczona z koronawirusa zdradza, co zrobiła, żeby wyzdrowieć. Nie była nawet hospitalizowana
  2. Polacy uwięzieni za granicą, bójki o bilety do Polski. Dramatyczna sytuacja na lotniskach
  3. Arcybiskup wygłosił specjalne orędzie. Co z niedzielnymi mszami?
  4. Gwałtownemu wzrostowi cen w sklepach winni sami Polacy? ”Nawet na cenę nie patrzą”
  5. Polska gwiazda sportu z podejrzeniem koronawirusa. Pokazała zdjęcia z drogi do szpitala
  6. Oficjalna wiadomość. Ważne zmiany dotyczące zakupów w Polsce

źródło: onet.pl

Redaktorka Lelum.pl. Absolwentka Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych na Uniwersytecie Warszawskim. Swoje życie postanowiła związać z dziennikarstwem i muzyką. W wolnych chwilach ćwiczy jogę, chodzi na festiwale filmowe i tworzy poezję.