500 plus ma wkrótce przybrać nową formę, pomagającą w podreperowaniu branży turystycznej po pandemii. Dziś do Sejmu trafił projekt ustawy, która ma ustalić szczegóły świadczenia. Jak podaje Radio Zet, ostatecznie bon turystyczny ma trafić tylko do rodzin z dziećmi. Początkowo koncepcja wyglądała zupełnie inaczej i zmieniała się wielokrotnie. Wygląda na to, że wielu Polaków będzie musiało obejść się smakiem.

Projekt ustawy o 500 plus na wakacje dziś trafił do Sejmu. Jednak ma niewiele wspólnego z początkową koncepcją świadczenia. W pierwotnym zamyśle polityków bon turystyczny miał wynosić 1000 zł i być wsparciem dla pracowników posiadających umowę o pracę i niezarabiających więcej niż 5 200 zł. Ta koncepcja odeszła w niepamięć. Jak podaje Radio Zet, według projektu, który dziś trafił do Sejmu, wsparciem zostaną obdarzone tylko dzieci.

500 plus na wakacje ma uratować branżę turystyczną

Pomysł Prawa i Sprawiedliwości ma być ratunkiem dla rodzimej branży turystycznej. W wyniku epidemii koronawirusa wielu zrezygnuje z wakacji za granicą, zresztą nie wiadomo kiedy zostaną otwarte granice kolejnych krajów, szczególnie tych poza Unią Europejską.

Ustawa ma zapewnić dzieciom możliwość wypoczynku na obozie, kolonii czy po prostu wyjeździe z rodzicami. Radio Zet podaje, że ustawodawca zaznaczył w dokumencie, iż koszt projektu nie przekroczy 4 miliardów złotych, a źródłem finansowania będzie Fundusz Przeciwdziałania COVID-19. Zanim jednak projekt wejdzie w życie, musi zostać przegłosowany przez Sejm, do którego trafił dziś.

  1. Ma 62-lata i figurę dwudziestolatki. Wyjawiła sekret swojej figury, mężczyźni błagają ją o randkę
  2. Ocet pomoże błyskawicznie pozbyć się mszyc z ogrodu. Znamy przepis na piorunująco skuteczną domową miksturę
  3. Uwielbiany aktor oskarżony o zgwałcenie trzech kobiet. 44-letniemu gwiazdorowi grozi 45 lat więzienia

W jaki sposób będzie można otrzymać bon 500 plus?

Jak podaje money.pl, bony nie będą wypłacane w gotówce ani w formie karty PrePay, ale w postaci kodu elektronicznego. Realizacji takiego kodu będzie można dokonać w firmach turystycznych objętych programem 500 plus na wakacje.

Listę takich firm będziemy mogli znaleźć dzięki bazie stworzonej przez Polską Organizację Turystyczną. Wśród takich miejsc znajdą się hotele, gospodarstwa agroturystyczne, kluby sportowe, które organizują obozy dla dzieci i młodzieży, a także organizatorzy kolonii i obozów młodzieżowych. Niestety, Jacek Sasin obawia się, że z powodu negatywnej decyzji Senatu i zamieszania związanego z wyborami projektu nie zdąży się wprowadzić na czas, swoje obawy wyjaśniał w rozmowie z Polskim Radiem.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

500 plus
Fot. Piotr Molecki/East News,Warszawa, 04.06.2020. Sejm

Andrzej Duda zdecydował, że bon wakacyjny zmieni swoje pierwotne założenia i zostanie przeznaczony na wypoczynek dzieci. Ustawa będzie dziś rozpatrywana przez Sejm.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Kolejna kuriozalna manipulacja TVP Info. Stwierdzenie, jakie padło w jednym z artykułów zwala z nóg, chodzi o Rafała Trzaskowskiego
  2. Stało się. Zamykają szkoły, restauracje, odwołali 1500 lotów. Porażające wiadomości, których wielu się obawiało, z Chin
  3. Edyta Górniak okłamała TVP? Wypłynęły niewiarygodne informacje, jej największa tajemnica wyszła na jaw
  4. Mąż dowiedział się, że żona go zdradza. Zemścił się w jej urodziny w najzłośliwszy możliwy sposób
  5. Anna Lewandowska wyprzedaje garderobę. Wiemy gdzie i za ile, ceny zwalają z nóg
  6. Nagle siostra panny młodej podeszła do ołtarza. Nie mieści się w głowie, co pan młody zrobił na oczach wszystkich gości

źródło: Radio Zet

 

Poprzedni artykułBliźniaczki syjamskie mogły nigdy nie przeżyć operacji. Niewiarygodne, jak wyglądają po 14 latach
Następny artykułMłodziutka gwiazda „M jak Miłość” jest w ciąży? Nowe zdjęcie nie pozostawia wątpliwości
Redaktor prowadzący w Lelum.pl. Wielbicielka wszystkiego, co nietypowe, ale kocha też popkulturę. Eksperymentalna muzyka, dziwny makijaż i słodkie pieski to rzeczy, które na co dzień zaprzątają jej myśli. Uwielbia spotykać inspirujących ludzi i uczyć się nowych rzeczy, niekoniecznie przydatnych w codziennym życiu.