500 plus: Beneficjentów być może czekają ogromne zmiany. Super Express postanowił zapytać swoich czytelników, co sądzą o tym, by pieniądze z programu trafiały na konto nie rodziców, a dzieci. Co ciekawe, aż 59 procent ankietowanych poparło ten pomysł, a w dyskusji na jego temat wzięli udział również politycy PiSu i Lewicy. 
 
Czy wypłacanie 500 plus z urzędu na indywidualne konto dziecka to dobry pomysł? – zapytał swoich czytelników dziennikarz popularnego portalu. Pomysł przestawiony przez Super Express to przypisanie każdemu noworodkowi konta w banku, na które co miesiąc miałyby zostać wpłacane pieniądze. Dopóki podopieczny nie osiągnie pełnoletności, dostęp do funduszy mają opiekunowie. Wraz z końcem wypłat świadczenia, dorosłe już dziecko samo decyduje, co zrobi z niewydanymi pieniędzmi. Jak na takie rozwiązanie zareagowali internauci i politycy?
 
 
Zmiany w 500 plus
 
Jak się okazało, proponowane zmiany spotkały się ze sporą aprobatą. Pomysł poparło aż 59% głosujących, 36% uznało modyfikację za zły pomysł, a 5% czytelników przyznało, że nie ma zdania na ten temat. 
 
 
 
Czy skoro opcja wydała się na tyle ciekawa, to ma ona szanse wejść w życie? O to dziennikarz portalu postanowił zapytać polityków z dwóch przeciwnych partii, którzy są członkami sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny. Jak zareagowali na proponowane zmiany w 500 plus?
  1. Nie żyje uwielbiany muzyk. Miał raka płuc, fani do końca modlili się o cud
  2. Można dostać nawet 10 tysięcy złotych mandatu za drobne przewinienie na mieście. Każdy powinien je poznać
  3. Ujawniono szczegóły tarczy antykryzysowej. Pracownicy będą wściekli

Politycy o zmianach w 500 plus

Pomysł nie jest zły, jest ciekawy, ale wymaga szczegółów, przedyskutowania – przyznał w rozmowie z dziennikiem Janusz Śniadek z PiS. – Musimy jednak pamiętać, że nie każdy chce pobierać 500 plus, więc tu trzeba by zostawić możliwość deklaracji woli, czy chcemy to 500 plus, czy nie – stwierdza poseł.

Na temat ewentualnych zmian wypowiedziała się również członkini przeciwnego ugrupowania politycznego.

Ja jestem wielką fanką programu 500 plus, on pomaga, ale to, o czym mówimy, to technikalia, które niewiele wnoszą – powiedziała Katarzyna Kotula z Lewicy. – Ważniejsze jest, żebyśmy w 2021 roku, po 5 latach, zrobili analizę programu, jak funkcjonuje, gdzie wymaga zmian. Pamiętajmy, że to wsparcie nie tylko dla dzieci, ale całych rodzin. – zaapelowała posłanka. 

A wy, co sądzicie na ten temat?

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

ZOBACZ ZDJĘCIA:

500 plus
Fot. Vidal Balielo Jr., Pexels

Okazuje się, że aż 59% ankietowanych popiera pomysł zmian w programie 500 plus.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Handel w niedzielę wróci? Podjęto pierwsze kroki, jest oświadczenie związków
  2. Niezwykła wieś w Polsce. 10 lat czekali na jedną rzecz, stało się 2 maja
  3. Niedziele handlowe zostaną przywrócone? Pracownicy mieliby dostać wyższe wynagrodzenie
  4. Matka chciała spalić synka żywcem. Celowo podpaliła miejsce, w którym był 13-miesięczny chłopiec
  5. Kocie oko na paznokciach – jak uzyskać ten efekt?
  6. Ze ściśniętym gardłem pożegnał słuchaczy i puścił Kazika. Poruszające do łez pożegnanie dziennikarza

źródło: superbiz.se.pl

Redaktorka działu life-style w Lelum.pl. Redaktor, copywriter i stylistka. Pisanie i moda od zawsze były bliskie jej sercu. Na swoim koncie ma publikacje w wielu branżowych portalach oraz czasopismach. Prywatnie miłośniczka Basquita i czarnej kawy.