Rząd podjął decyzję dotyczącą wypłacania 500 plus. Premier Mateusz Morawiecki informuje, jak polskie władze będą prowadziły politykę świadczeń socjalnych. Czy społeczeństwo ma się o co martwić?

Panująca epidemia koronawirusa niesie ze sobą wiele negatywnych skutków. Setki tysięcy ludzi na świecie choruje, a część z nich umiera przez COVID-19. Oprócz tragicznych konsekwencji zdrowotnych wirus ma wielki wpływ na gospodarkę większości krajów. Polacy martwią się o swoje przedsiębiorstwa, pracę, a także otrzymywane od państwa świadczenia socjalne. Premier Mateusz Morawiecki rozwiewa wątpliwości dotyczące 500 plus.

Kryzys ekonomiczny a 500 plus

Polscy ekonomiści straszą, że koronawirus może spowodować poważny kryzys gospodarczy. Twierdzą, że jego skutki mogą być poważniejsze niż skutki kryzysu ekonomicznego lat 30. XX wieku. Można spodziewać się, że liczne polskie przedsiębiorstwa zostaną zamknięte, a ogromne liczby osób pożegnają się z pracą.

Mimo że wirus pojawił się w Polsce stosunkowe niedawno, bo pierwszy potwierdzony przypadek odnotowano na początku marca, to jego skutki są już wyraźnie odczuwalne. 

  1. Smutne informacje, nie żyje uwielbiany aktor. Zaraził się koronawirusem
  2. Zakażony koronawirusem mężczyzna zdradził pierwsze objawy i rozwój choroby. Bardzo ważne słowa, trzeba wiedzieć
  3. Ginekolog zdradza najczęstszy błąd swoich pacjentek. Rzadko która kobieta zwraca na niego uwagę

Co z 500 plus?

Tarcza antykryzysowa to proponowany przez rząd polski program, który ma wesprzeć Polaków w trudnych czasach epidemii. Obiecuje przeznaczyć na niego 212 miliardów złotych.

Premier zapewnia, jak podaje superbiz.se.pl, że nie będą wprowadzone żadne zmiany w dotychczasowych programach socjalnych. Oznacza to, że wszystkie rodziny, niezależnie od wysokości dochodów, będą niezmiennie otrzymywały świadczenie 500 plus. Oprócz gwarancji wspierania polskich rodzin, premier gwarantuje, że pieniędzy nie zabraknie też na dodatkowe emerytury, ani żadne inne obowiązujące w kraju programy socjalne.

Co z polską gospodarką? 

COVID-19 sieje spustoszenie w światowych gospodarkach. Ludzie oprócz strachu o własne zdrowie i życie, martwią się teraz także o pracę. Dla niektórych z nas utrata stabilności finansowej może mieć znaczący wpływ na przyszłość. Zapewnienia rządku polskiego brzmią obiecująco. Jak jednak kraj poradzi sobie, z wypłacaniem świadczeń socjalnych, gdy liczba bezrobotnych gwałtownie wzrośnie? Wszystkie kraje dotknięte epidemią muszą liczyć się z tym, że nastały ciężkie czasy, zarówno w kontekście zachorowań, jak i problemów ekonomicznych. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

informacje
fot. eastnews.pl/Jakub Kaminski

Premier obiecuje, że nie zabraknie pieniędzy na świadczenia socjalne.

niemowlę
fot. unsplash.com @annaelise

Rodziny nie muszą się martwić o 500 plus.

opiekunka
fot. pixabay.com, @congerdesign

Emeryci i renciści też nie muszą martwić się o swoje świadczenia.

ZOBACZ TEŻ:
  1. Mężczyzna przebywał samotnie na kwarantannie bez jedzenia i picia. Na szczęście pomogli mu policjanci
  2. Pierwszy kraj wyprzedził Chiny. Tysiące przypadków zakażenia, zawrotna liczba
  3. Najrzadszy objaw koronawirusa. Oczy mogą zdradzić, czy jesteś zarażony
  4. Marta Manowska jest zaręczona. Uczestnicy ”Sanatorium miłości” nie są zdziwieni, znają jej wybranka
  5. Nagły wzrost zachorowań w Polsce, kolejne śmierci. Minister zdrowia: „To nie jest początek końca, to nawet nie jest koniec początku.”
  6. Zaczął wbijać igłę w skórkę od banana. Genialny trik, po sekundzie na nagraniu widać powalające efekty

 

źródło: superbiz.se.pl

Poprzedni artykułKto chciałby pogłaskać kotka? Maluch jest wyjątkowym słodziakiem
Następny artykułSanepid radzi, co zrobić z pieczywem przyniesionym ze sklepu. Prosty trik zapewni bezpieczeństwo