Pies jest najlepszym przyjacielem człowieka? Z pewnością tak jest dla 90-letniej Pani Franciszki, która błaga o pomoc dla swojego schorowanego pieska. Skromna, żyjąca w nędzy staruszka jest wyczulona na cierpienie zwierząt, jednak nie zauważa własnego. Historia kobiety jest bardzo wzruszająca, ostrzegamy, będziecie płakać.

90-letnia Pani Franciszka z Bolesławca żyje w biedzie, w bardzo kiepskich warunkach. Kobieta bardzo cierpi, lecz nie ze względu na swój stan zdrowia, a swojego Pimpusia. Pimpuś to pies schorowanej staruszki, jedyny jej towarzysz życia.

Pimpuś – pies bez nóżek

Pimpuś to pupil 90-letniej Pani Franciszki z Bolesławca, jednocześnie jej jedyny towarzysz w życiu. Pewnego dnia ukochany pupil staruszki uciekł, gdy wrócił po kilku dniach, nie mógł poruszać tylnymi nogami, pies powłóczy je za sobą. Nikt nie wie, co się stało, czy został potrącony, czy ktoś go uderzył. Pani Franciszka poprosiła o pomoc dla swojego pieska portal ratujemyzwierzaki.pl, którego przedstawiciele przyjechali zobaczyć schorowanego psa. To, co zobaczyli, ich przeraziło i nie mowa tutaj o schorowanym czworonogu.

Zbiórka dla 90-letniej Pani Franciszki

Pani Franciszka żyje w tragicznych warunkach, w barakach na obrzeżach Bolesławca. Ekipa fundacji dla zwierząt nie wierzyła własnym oczom, gdy zobaczyli, w jakich warunkach żyje staruszka. Pani Franciszka ma niecałe 1000 zł renty miesięcznie, co nie pozwala jej nawet godnie jeść. Kobieta nie może liczyć na pomoc dzieci, ponieważ jeden jej syn nie żyje, a z drugim nie ma kontaktu. Barak, w jakim mieszka Pani Franciszka rozpada się, a staruszka myje się, klęcząc na podłodze, w starej misce.

Staruszka jest bardzo skromna i dumna, nie zauważa swoich potrzeb, najważniejszy jest dla niej pies, jej największy przyjaciel. Barak nie nadaje się do zamieszkania, znajduje się w nim zepsuta kuchenka, nie ma w nim pralki, a piec grozi wybuchem, toteż Pani Franciszka zimą zakłada po prostu więcej warstw odzieży. Pies jest dla staruszki najważniejszy, jednak ona sama również potrzebuje pomocy. Fundacja Ratujemy Zwierzaki zajmuje się już schorowanym Pimpkiem, jednak organizuje także internetową zbiórkę pieniędzy, aby Pani Franciszka mogła żyć w godnych warunkach. Każdy nawet mały datek się liczy, a pieniądze można wpłacać tutaj.

ZOBACZ WIDEO: