Podczas transmisji na żywo z mszy świętej kościół św. Małgorzaty w Nowym Sączu został ,,zaopatrzony” w nowe ławki. Problem w tym, że najprawdopodobniej ktoś je tam dokleił. Wideo z transmisji zostało opublikowane na Twitterze i szybko zyskało duży rozgłos.

Dziś Niedziela Palmowa, jednak kościół może odwiedzać jedynie garstka osób ze względu na ograniczenia. Nikt nie rozumie, dlaczego podczas transmisji na żywo z mszy św. w Nowym Sączu zostały doklejone puste ławki.

Puste ławki doklejone podczas transmisji na żywo w kościele

Z uwagi na szalejącą trzecią falę pandemii koronawirusa wierni nie mogą licznie gromadzić się w świątyniach, by wspólnie świętować obchody Niedzieli Palmowej. Jest to jedno z najstarszych świąt w tradycji kościoła katolickiego. Osoby wyznania rzymskokatolickiego obchodzą ją z uwagi na triumfalny wjazd Jezusa do Jerozolimy.

Co więcej, święto to jest także zapowiedzią zmartwychwstania, męki oraz cierpienia Jezusa Chrystusa, czyli Wielkanocy. Pandemia wyklucza możliwość uczestnictwa wielu ludzi podczas jednej mszy świętej, dlatego wierni mogą oglądać eucharystie online podczas transmisji na żywo w internecie.

Tak stało się m.in. w parafii św. Małgorzaty w Nowym Sączu, jednak zauważono także interesującą i ciężko wytłumaczalną rzecz. Otóż osoba prowadząca ,,live” z mszy świętej postanowiła dokleić obraz pustych ławek.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

 

Wart podkreślenia jest fakt, że na stronie internetowej parafii już wcześniej widniała informacja o zaplanowanej transmisji na żywo, jednak poinformowano także, że mogą pojawić się przerwy z przyczyn niezależnych, za co przeproszono. 

Czy kościół może zostać zamknięty w najbliższym czasie?

Przypomnijmy, że na mocy najnowszych obostrzeń, które weszły w życie 27 marca i potrwają pierwotnie do 9 kwietnia, udział w mszy może brać tylko 1 osoba na 20 m kw.

Jednak bardzo prawdopodobne, że jeśli pandemia przekroczy pewien pułap, to świątynie całkowite będą mogły zostać zamknięte. Tak twierdzi prof. Andrzej Horban.

–  Jeżeli będzie całkowite zamknięcie, to kościoły też będą zamknięte […] My walczymy o życie ludzkie, nie o wszystkiego rodzaju przyjemności. Nie chcemy zahamować ludziom przyjemności, wolności jakiejkolwiek. Ale walczymy wprost o ludzkie życie – mówił uczony na antenie Polsat News.

Mamy nadzieję, że sytuacja jak najszybciej się uspokoi, a obostrzenia zostaną złagodzone. Tak czy inaczej, zachęcamy do przestrzegania reżimu sanitarnego i nielekceważenia obowiązujących obostrzeń.

Zobacz wideo i zdjęcie:

Podczas transmisji na żywo z mszy św. w parafii św. Małgorzaty w Nowym Sączu doklejono puste ławki.

Kościół
Screen z https://www.bazylika.org.pl/transmis.html

Podczas Mszy Świętej o godzinie 19.00 w niedzielę 28 marca, transmitowano obraz w taki sposób, że ławek nie było już widać w ogóle. Emitowany obraz obejmował jedynie ołtarz. 

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: twitter.com

Poprzedni artykułNasz nowy dom: Jak w rzeczywistości wygląda produkcja programu? Architektka ujawniła szczegóły
Następny artykuł18-latka przeżyła śmierć kliniczną. Opowiedziała, co zobaczyła po drugiej stronie
Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl