Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Adam Małysz w żałobie. Poinformował o śmierci Zbigniewa Cieślara
Martyna Pałka
Martyna Pałka 12.11.2022 15:56

Adam Małysz w żałobie. Poinformował o śmierci Zbigniewa Cieślara

Adam Małysz
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Adam Małysz przekazał dramatyczne wieści za pośrednictwem swojego profilu na Instagramie. Były skoczek narciarski pożegnał dziś wybitnego sportowca Zbigniewa Cieślara.

Gwiazdor opublikował w swoich mediach społecznościowych czarno-białe zdjęcie, upamiętniające zmarłego Mistrza Polski. W opisie fotografii nie szczędził ciepłych słów o sportowcu i kondolencji dla jego bliskich.

Adam Małysz w żałobie po śmierci znanego sportowca

Były skoczek narciarski przekazał swoim fanom smutne informacje z ostatniej chwili. Właśnie dziś, 12 listopada 2022 roku poinformowano o odejściu wybitnego polskiego sportowca Zbigniewa Cieślara. Rajdowiec miał na swoim koncie wiele osiągnięć, w tym między innymi tytuł Mistrza Polski w rajdach samochodowych.

Prywatnie Adam Małysz i Zbigniew Cieślar byli dobrymi kolegami, którzy przez wiele lat konkurowali ze sobą w tej samej dyscyplinie i z pewnością wymieniali się wieloma doświadczeniami. W związku z tym skoczek postanowił osobiście pożegnać legendę rajdów samochodowych oraz wesprzeć jego bliskich za pomocą czarno-białego wspólnego zdjęcia, które zamieścił na swoim Instagramie.

Z wielkim smutkiem informuję Was kochani, że zmarł Mistrz Polski w rajdach samochodowych, mój dobry kolega, Wiślanin – Zbigniew Cieślar. Niech spoczywa w pokoju. Składam moje najszczersze kondolencje rodzinie – napisał Adam Małysz na swoim profilu w social mediach.

Adam Małysz pożegnał przyjaciela. Kim był Zbigniew Cieślar?

Rajdowiec, kierowca i pilot rajdowy zmarł w czwartek 10 listopada 2022 roku w wieku 51 lat. Sportowiec przez wiele lat znajdował się w czołówce zawodników rajdów samochodowych, a nawet dwukrotnie uzyskał tytuł Mistrza Polski.

Niestety, mężczyzna odszedł w wyniku ciężkiej choroby, którą przez długi czas żyło całe środowisko sportowe. Podczas jednego z przejazdów w 2021 roku Zbigniew Cieślar poczuł silny ból w kręgosłupie, który uniemożliwił mu dalszy start w zawodach i zmusił do wizyty w szpitalu.

Po krótkim okresie badań okazało się, że kierowca cierpi na wtórny nowotwór kręgosłupa, żeber i miednicy, a także odnotowano u niego poważne zmiany rakowe narządów wewnętrznych. Wówczas podjęto decyzję o rozpoczęciu zbiórki pieniędzy, które mogą uratować życie chorego.

Wyniki okazały się bardzo złe. Stwierdzono u mnie wtórny nowotwór kręgosłupa, żeber, miednicy. Kolejne badania przynosiły kolejne złe diagnozy – poważne zmiany rakowe na narządach wewnętrznych. Onkolodzy stwierdzili, że nowotworem pierwotnym mógł być nowotwór płuc lub pęcherza moczowego. Od momentu wykrycia raka, rozpocząłem chemio- i radioterapię. Podczas leczenia nastąpił udar niedokrwienny mózg – informował wówczas rajdowiec na stornie zrzutka.pl

W pomoc zaangażowało się mnóstwo osób, a łącznie udało się zebrać ponad 280 tysięcy złotych. Niestety, jak poinformowała Grupa Rajdowo-Wyścigowa Rozdziele, wybitny sportowiec zmarł 10 listopada około godziny 21:00.

Zobacz post:

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Adam Małysz (@adammalyszofficial)Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

    1. Twoje dziecko ciągle choruje? Może popełniasz jeden błąd
    2. Powrócisz do żywych w moment. Genialny sposób na pozbycie się bólu gardła
    3. Kinga Rusin ostro o Kaczyńskim. Nie gryzła się w język, mocne słowa mogą rozwścieczyć polityka
Tagi: Adam Małysz