Minister zdrowia Adam Niedzielski był gościem dzisiejszego wydania programu Wirtualnej Polski pt. Tłit. Podał w nim możliwy termin luzowania obostrzeń, a także, jak będzie wyglądać Wielkanoc 2021. Jego zdaniem jeśli apogeum trzeciej fali będziemy mieli za sobą na przełomie marca i kwietnia, nastąpi to właśnie wtedy.

Jednym z głównych tematów dzisiejszego wydania programu Tłit były kwestie dotyczące rezygnacji i luzowania obostrzeń, które miałyby nastąpić 12 lutego, a także Wielkanocy. Adam Niedzielski podkreślił, że pod uwagę brane są różne warianty, jednak żadna decyzja nie została jeszcze oficjalnie podjęta.

Adam Niedzielski luzowanie obostrzeń

Minister zdrowia pytany był o wiele kwestii związanych z obostrzeniami. Jednym z nich były propozycje powiatowego zasięgu wprowadzania restrykcji. Adam Niedzielski stwierdził, że przy tak dużej skali zachorowań w całym kraju różnicowanie na poziomie powiatów, jest jego zdaniem nieuzasadnione.

Następnie padła bardzo ważna informacja dotycząca luzowania obostrzeń. Minister zdrowia stwierdził, że jeśli apogeum trzeciej fali na przełomie marca i kwietnia będzie już za nami, wówczas będzie można myśleć o takich rozwiązaniach:

– Myślę, że jeżeli będą się realizowały te scenariusze […], że mniej więcej na przełomie marca i kwietnia będziemy mieli za sobą apogeum trzeciej fali, to wtedy rzeczywiście będziemy wszystkie tak naprawdę działalności przywracali – powiedział minister zdrowia w programie Tłit.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

 

W dalszej części rozmowy szef resortu zdrowia zaznaczył, że sprawa priorytetową dla rządu, jest przywrócenie uczniów starszych klas do nauki stacjonarnej. Będą robić wszystko, by nastąpiło to jak najszybciej.

– To są decyzje, które będziemy podejmowali w pierwszej kolejności, właśnie pewnie w perspektywie poświątecznej – mówił Adam Niedzielski.

Adam Niedzielski Wielkanoc 2021

Kolejną omawianą kwestią były nadchodzące święta wielkanocne. W tym roku przypadają na pierwsze dni kwietnia, zatem minister zdrowia został zapytany, czy będą one wyglądać podobnie, jak w ubiegłym roku.

Myślę, że niestety tak, ale jest moim zdaniem coś optymistycznego w tym, że być może to będą święta, po których będziemy podejmowali bardziej odważne decyzje luzujące, jeżeli oczywiście będziemy widzieli, że ten szczyt mamy za sobą – uznał Adam Niedzielski.

Niespełna dwa tygodnie temu szef resortu zdrowia wypowiedział się na temat ewentualnego nałożenia dodatkowych restrykcji podczas świąt wielkanocnych.

–  Nastawienie rządu jest takie, żeby w miarę możliwości dokonywać odważnych, luzujących kroków. Teraz mamy przyspieszenie trzeciej fali i oczywiście to przekreśla możliwość podejmowania tych odważnych decyzji, ale generalnie trzeba wyraźnie powiedzieć, że nasza tolerancja liczby zachorowań zdecydowanie rośnie – mówił minister zdrowia.

Wszystko zależy od rozwoju sytuacji.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: wiadomosci.gazeta.pl

Poprzedni artykułIrena Kwiatkowska zmarła 10 lat temu. Na widok grobu aktorki do oczu napływają łzy
Następny artykułCzy Maryla Rodowicz się zaszczepi? „Dostałam wiadomość, że mogę się zaszczepić gdzieś w Małopolsce”
Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl