Adam Niedzielski był gościem programu Sedno Sprawy na antenie Radia Plus. Podczas przeprowadzonej rozmowy szef resortu zdrowia zdradził, kiedy możemy spodziewać się powrotu uczniów do szkół. Minister Zdrowia nie ma wątpliwości, że konieczne do tego jest obniżenie dziennych przypadków zakażeń COVID-19  – Do normalnej edukacji to raczej jeżeli zejdziemy poniżej 15 tysięcy zakażeń, a nawet mniej – wyznał Minister Zdrowia.

Dzisiejsza rozmowa Ministra Zdrowia z dziennikarzem prowadzącym audycję Jackiem Prusinowskim przyniosła wiele przydatnych informacji dla Polskiego społeczeństwa. Szef resortu zdrowia przyznał, że powrót do stacjonarnego nauczania jest jeszcze zbyt ryzykowny.

Adam Niedzielski powrót do szkół

Minister Zdrowia Adam Niedzielski gościł na antenie Radia Plus w porannej audycji Jacka Prusinowskiego pt. Sedno Dnia. Podczas przeprowadzonej rozmowy padło wiele ważnych pytań w kwestii najbliższej przyszłości Polaków oraz pandemii COVID-19. 

Szef resortu zdrowia zapytany o powrót uczniów do stacjonarnej nauki w szkołach stwierdził, że konieczna jest do tego zniżka dziennych przyrostów zakażeń.

–  Do normalnej edukacji to raczej jeżeli zejdziemy poniżej 15 tysięcy zakażeń, a nawet mniej – zaznacza Minister Zdrowia.

Obecnie liczba ta jest jeszcze zbyt wysoka, by zezwolić na taki ruch.

– W tej chwili oscylujemy wokół 20 tysięcy i to jest jeszcze zbyt duża liczba, powoduje zbyt dużą presję na infrastrukturę szpitalnictwa, żebyśmy takie decyzje podejmowali – mówił Adam Niedzielski.

Następnie dodał, że ostatnie zdanie w tej kwestii należy do Pana Premiera, który mus brać pod uwagę także inne sprawy, w tym gospodarcze.

– Zastrzegam, że decyzja jest podejmowana przez Pana Premiera. Ja rekomenduję, ale proszę pamiętać, że są też inne perspektywy, przede wszystkim gospodarcze, które Pan Premier musi brać pod uwagę – zaznacza szef resortu zdrowia.

  1. Już są w Biedronce, wiele Polek na nie czekało. Wystarczy jedno dotknięcie, by komfort życia niesamowicie się podniósł
  2. Na zdjęciu ukrywa się pies. 87% osób poddaje się po 20 sekundach szukania
  3. Groźny wypadek nowego chłopaka Haliny Mlynkovej. Na miejscu straż pożarna i policja

Minister Zdrowia szczepionki na koronawirusa

Jednym z głównych tematów rozmowy pomiędzy Jakubem Prusinowskim a Adamem Niedzielskim była kwestia szczepionki na COVID-19. Dziennikarz zadał pytanie, czy preparat ma być obowiązkowy dla niektórych grup zawodowych, np. służby zdrowia?

 Będziemy przekonywali wszystkich, używając argumentów naukowych, pokazując, że szczepienie jest bezpieczne. Absolutnie nie skorzystamy ze szczepionki, która jest niezweryfikowana przez międzynarodowe agencje, które są za to odpowiedzialne – przekonuje Minister Zdrowia.

Adam Niedzielski dopytywany, czy obowiązek [szczepienia – red.] na każdym poziomie nie wchodzi w grę, stwierdził.

– Nie, raczej… absolutnie nie. Będą dowolne i łatwo dostępne w sensie dostępności finansowej. Będziemy chcieli, żeby ta szczepionka była bezpłatna, ale nie jest to wyłącznie decyzja ministra zdrowia. Przedstawiłem premierowi swoje rekomendacje – dodaje szef resortu zdrowia.

Minister Zdrowia w trakcie rozmowy podkreślił także, że do 29 listopada planują utrzymać obecne restrykcje. Zdradził również, że dziś odbędzie się narada wraz z premierem Mateuszem Morawieckim, podczas której podejmą kolejne kroki, co dalej. 

Rząd chce mieć na uwadze wszystkie scenariusze dotyczące rozwoju pandemii. 

ZOBACZ WIDEO:

Minister Zdrowia Adam Niedzielski był gościem programu Sedno Sprawy na antenie Radia Plus.

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Takie zdarzenie ciężko opisać. Jedna osoba zginęła, kilkanaście zostało rannych. Poruszający wpis
  2. Właśnie padła wiadomość dot. tegorocznej kolędy. Wielu wiernych jest oszołomionych decyzjami
  3. Choroba odcisnęła na nim piętno, nowe zdjęcie Witolda Paszta zaniepokoiło fanów. „Wirus odebrał mi siłę, oddech i parę kilogramów”
  4. Media obiegły informacje o rzekomym zdjęciu Dody całującej się z przystojnym blondynem. Mężczyzna wyznał jej miłość, już zablokował swoje konto
  5. Figura pokazała obłędnie piękną córkę. Na najnowszym zdjęciu pozują tuż po niesamowitej metamorfozie
  6. Dlaczego pies szczeka na własne odbicie? Twój pupil widzi w lustrze o wiele więcej niż myślisz
  7. Zbigniew Boniek mocno odpowiedział Lewandowskiemu. Chodzi o krytykę Brzęczka, prezes nie jest zadowolony

Źródło: se.pl

Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl