Adam Niedzielski na odbywającej się konferencji prasowej w dniu 30 października 2020 roku poinformował o najbliższej przyszłości Polaków. Minister zdrowia w towarzystwie premiera i prof. Horbana ogłosili bardzo pilne informacje dla wszystkich Polaków. Czy czekają nas nowe obostrzenia?

Podczas trwającej obecnie konferencji prasowej Minister Zdrowia Adam Niedzielski podał bieżące informacje na temat pandemii koronawirusa w kraju. Odniósł się również do kwestii obostrzeń.

Adam Niedzielski obostrzenia

Minister zdrowia Adam Niedzielski podał pilne informacje dotyczące najbliższej przyszłości Polaków. Z uwagi na drastyczny wzrost przypadków zakażeń koronawirusem w naszym kraju rząd postanowił podjąć odpowiednie kroki. Wiadomo już, że od 31 października do 2 listopada cmentarze będą zamknięte, wyjątkiem będą pogrzeby, ale czy to oznacza, że wejdą kolejne obostrzenia?

 Nie wprowadzamy większej liczby obostrzeń, chcemy dokładnie obserwować rozwój pandemii w przyszłym tygodniu – powiedział podczas trwającej konferencji prasowej Adam Niedzielski. Minister odniósł się również do kwestii szpitali covidowych:

– Mamy model opieki nad pacjentem z Covid-19, rozbudowujemy szpitale covidowe. Mieliśmy wczoraj 4 tys. miejsc w izolatoriach, rozbudowujemy infrastrukturę do 10 tys. miejsc dodaje Minister zdrowia.

Zaraz po przemowie ministra zdrowia głos zabrał prof. Andrzej Horban. Uznał, że ludzie, którzy przeszli już koronawirusa, są na niego odporni –  Na pewno nie będziemy testowali ludzi, którzy wyzdrowieli. Oni są odporni na ponowne zakażenie, należy ich traktować jako ludzi niezagrożonych – powiedział profesor.

  1. Przed północą Ministerstwo Zdrowia wydało pilny komunikat. Nie mogli dłużej czekać
  2. Wiadomość z ostatniej chwili. 4 osoby zginęły na miejscu, 2 kolejne walczą o zdrowie i życie
  3. Granica z Polską nagle zamknięta. Przepuszczają tylko dyplomatów i kierowców samochodów ciężarowych

Premier Mateusz Morawiecki: Propozycja pana prezydenta rozpoczyna dialog

Premier Mateusz Morawiecki odniósł się do słów prezydenta Andrzeja Dudy w sprawie aborcji. Prezes Rady Ministrów uznał, że jedyne, czemu się przeciwstawiają to awanturnictwo oraz ataki na kościoły:

–  Propozycja pana prezydenta (ws. kompromisu aborcyjnego) rozpoczyna dialog. Warto do niej usiąść i zdać sprawę, że protesty są zagrożeniem. My nie chcemy interweniować, również ze względu na młody wiek demonstrantów. Przeciwstawiamy się natomiast awanturnictwu, atakowaniu kościołów – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

Odpowiadając na pytanie jednego z dziennikarzy na temat rozmów ws. kryzysu wokół aborcji z opozycją Prezes Rady Ministrów odparł –  Były próby zaproszenia opozycji do rozmów, nie zostały przyjęte. Ale ja je ponawiam. Trzeba rozmawiać ws. propozycji kompromisowych – odpowiedział premier.

W dalszej części konferencji prasowej premier został zapytany, o sprawy dotyczące gospodarki, oraz o ratowanie branż. Mateusz Morawiecki odpowiedział  –  Konstruujemy tarczę branżową (dla turystyki, fitness, gastronomii i wielu innych).

ZOBACZ ZDJĘCIE:

ZOBACZ TEŻ:

  1. Tysiące Polaków nie zadbają w tym roku o groby bliskich. Na szczęście jest wyjście z trudnej sytuacji
  2. Czarny scenariusz się spełnił, WizzAir potwierdził. Cios dla tysięcy Polaków
  3. Większość Polaków popiera protesty po wyroku TK. Jesteś za strajkiem kobiet?
  4. Apel do wszystkich kierowców. W tym roku wymiana opon będzie inna niż zwykle
  5. Tragiczne wiadomość z samego rana. Rano doszło do eksplozji w Krakowie, są ofiary
  6. Karetka próbowała przejechać podczas Strajku Kobiet. Niebywała reakcja tłumu, wszyscy zaskoczeni
  7. Ania zdradziła bardzo stary, powalający przepis na gołąbki. Farsz mięsny do kapusty robi inaczej niż wszyscy

Źródło: wiadomosci.radiozet.pl

Poprzedni artykułSprzed chwili: Trwa konferencja Premiera, zapadła ostateczna decyzja ws. 1 listopada, już wszystko jasne
Następny artykułRMF właśnie przekazało tragiczne informacje. Niestety, nie żyją. Śmierć nadeszła nieoczekiwanie
Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl