Pogarszająca się sytuacja epidemiczna w kraju sprawia, że na politykach ciąży coraz większa odpowiedzialność. Niestety okazuje się, że nie wszyscy dobrze wywiązują się ze swoich obowiązków. Oskarżony minister zdrowia Adam Niedzielski.

Adam Niedzielski jest ministrem zdrowia. Po raz kolejny zadecydował, że w Polsce powinien być wprowadzony całkowity lockdown. Jego współpracownicy uważają tę decyzję za przyznanie się do porażki. 

Adam Niedzielski nie będzie już ministrem zdrowia? 

Jak podaje Super Express, dr Paweł Grzesiowski nie krył swojego zdenerwowania postawą ministra i jednoznacznie stwierdził, że odniósł on porażkę. 

Lockdown jest tak naprawdę przyznaniem się do porażki. Ogłaszamy go wtedy, kiedy przegraliśmy z wirusem i trzeba zmniejszyć liczbę zachorowań za wszelką cenę – podsumował w wywiadzie z Gazetą Wyborczą

Winą za nieudolne decyzje oskarżają Niedzielskiego również jego partyjni koledzy. 

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:
Prof. Wojciech Maksymowicz (PiS) przyznał, że system działania przyjęty przez Niedzielskiego jest nieskuteczny i prowadzi do kompletnej porażki. 

Kto zastąpi Adama Niedzielskiego? 

Według portalu Super Express, potencjalnych kandydatów na stanowisko ministra zdrowia jest wielu. 

Jednym z nich może okazać się właśnie prof. Wojciech Maksymowicz, który krytycznie wypowiadał się na temat pracy Niedzielskiego. 

Portal podejrzewa, że największe szanse na objęcie stanowiska mogą mieć Bolesław Piecha i Tomasz Latos. Obaj są lekarzami. 

Kto ostatecznie miałby zastąpić Adama Niedzielskiego? Tego niestety na razie nie wiadomo. Pozostaje nam czekać na rozwój wydarzeń. Miejmy nadzieję, że wkrótce sytuacja w ministerstwie zdrowia się ustabilizuje. 

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: Se.pl 

Poprzedni artykułOliwia Bieniuk pokazała zdjęcie w samej bieliźnie. Martyna Gliwińska skomentowała fotografię
Następny artykułPojawiły się nieoficjalne informacje. Chodzi o żłobki i przedszkola