Adam Niedzielski podczas środowej konferencji prasowej przekazał informacje dot. zmian w obostrzeniach. Minister zdrowia odniósł się również do możliwości zniesienia obowiązku noszenia maseczek na świeżym powietrzu: –Dyskutujemy o tym. Głównym kryterium, które będzie decydowało o tym, jest częstotliwość zakażeń. 

Minister zdrowia właśnie przekazał, że zostanie wyodrębnione 5 województw, gdzie sytuacja jest najtrudniejsza. Tam obostrzenia zostaną utrzymane. W pozostałych już od przyszłego poniedziałku restrykcje zostaną poluzowane. Co z maseczkami?

Minister zdrowia o obowiązku noszenia maseczek 

Minister zdrowia podczas konferencji został zapytany o możliwość zniesienia obowiązku noszenia maseczek na świeżym powietrzu. Adam Niedzielski przyznał, że władze dyskutują nad tym rozwiązaniem. 

-Dyskutujemy o tym. Głównym kryterium, które będzie decydowało o tym, jest częstotliwość zakażeń – powiedział minister. 

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo: 

 

Co więcej, konkretne informacje mają zostać przekazane w przyszłą środę, czyli już za tydzień. 

Zmiany w obostrzeniach 

Minister zdrowia przekazał ważne informacje dot. zmiany obostrzeń. Od przyszłego poniedziałku we wszystkich województwach oprócz śląskiego, dolnośląskiego, wielkopolskiego, łódzkiego i opolskiego restrykcje zostaną poluzowane. 

Zostanie tam przywrócona działalność salonów fryzjerskich, a także kosmetycznych. Dzieci z klas 1-3 będą uczyć się w systemie hybrydowym. 

Natomiast w 5 województwach, gdzie sytuacja jest najtrudniejsza, obowiązujące obostrzenia zostają zachowane. 

Minister zdrowia zapewniał, że są to pierwsze ruchy bardzo ostrożne i przemyślane. Kolejne, bardziej szczegółowe rozwiązania mają zostać przedstawione w przyszłą środę, już za tydzień. 

Artykuły polecane przed redakcję Lelum: 

Źródło: Konferencja 

Poprzedni artykułKonferencja prasowa Adama Niedzielskiego. Nowe informacje w sprawie obostrzeń
Następny artykułIntymne wyznanie Jacka Poniedziałka o związku z 25-latkiem. „Byłem tak potwornie zakochany”
Wydawca w Lelum.pl. Absolwentka krajoznawstwa i turystyki kulturowej na KUL. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: borynadrianna9@gmail.com.