Adam Niedzielski był gościem w porannym programie RMF FM. Poinformował, jakie są dane na temat zakażeń i zgonów na COVID-19. Wieści są niepokojące — dzisiaj (25 listopada) padł dzienny rekord śmierci wywołanych koronawirusem w tej fali.

W ciągu ostatniej doby z powodu zachorowania na COVID-19 zmarło 497 osób — to czarny rekord w bieżącej fali koronawirusa w Polsce. Liczba zakażeń także jest bardzo wysoka, podobna do wczoraszej – stwierdzono 28 128 nowych przypadków.

Adam Niedzielski w RMF FM: „W tej fali to najwyższa liczba zgonów”

Dzisiaj mamy mniej więcej ten sam poziom zakażeń co wczoraj. Dokładnie to jest 28 128 nowych przypadków zakażenia koronawirusem – ogłosił minister zdrowia dzisiaj w radiu.

Dodał też, że liczba zgonów – najwyższa w bieżącej fali koronawirusa, czyli 497 – jest bardzo wysoka. Niedzielski nie spodziewa się też, aby tendencja ta miała szybko spaść:

Te liczby cały czas rosną, w stosunku do poprzedniego tygodnia mamy przyrost, ale jest on stosunkowo niski, bo jesteśmy w okolicach 15-procentowej dynamiki – wspomniał minister.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Niedzielski ogłosił też, kiedy nastąpi apogeum 4 fali koronawirusa w Polsce – minister spodziewa się, że nastąpi to w najbliższym albo przyszłym tygodniu. Co to oznacza?

– Poziom średnio mniej więcej 25 tysięcy zakażeń, w dziennych statystykach możemy przebić 30 tysięcy.

Źródło: RMF FM

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

1. Media nieoficjalnie: Nowe obostrzenia w Polsce możliwe od 1 grudnia
2. Pilny apel Mikołaja Roznerskiego. Od rana prosi o wsparcie: „Jeżeli jesteście w jakiś sposób w stanie pomóc”
3. „Milionerzy”: Odpadła na pierwszym pytaniu, chodziło o lód. „Emocjonalnie ją to przerosło”