Pandemia koronawirusa nie może się zakończyć. Nie tak dawno ogłoszono rozpoczęcie czwartej fali, co miało związek ze sporym wzrostem liczby zachorowań. Pojawiła się także trzecia dawka szczepienia przeciwko Covid-19. Mówił o niej Minister Zdrowia, Adam Niedzielski.

Jest ona już podawana seniorom i pracownikom służby medycznej. Wiemy, jakie są dalsze ustalenia w związku z jej przydzielaniem.

Adam Niedzielski informuje o trzeciej dawce szczepienia

Adam Niedzielski zakomunikował, że decyzja dotycząca trzeciej dawki szczepień została już podjęta. Wiadomo, że będzie ona dostępna dla każdego, kto już ma za sobą pierwsze dwie dawki.

Wcześniej nie było to takie oczywiste. Spekulowano bowiem, że może być ona jedynie dawką uzupełniającą tzw. przypominającą dla pracowników służby zdrowia oraz seniorów. Nie wiadomo jeszcze, kiedy dokładnie zostanie ona udostępniona wszystkim.

Adam Niedzielski zaznaczył także, że najpierw będą mogli ją otrzymać nauczyciele oraz przedstawiciele służb mundurowych. Nie można się tej decyzji dziwić, gdyż taka kolejność obowiązywała także w przypadku dwóch pierwszych dawek.

Ci, którzy chcą skorzystać z trzeciej dawki, muszą przy tym pamiętać o jednym, ważnym szczególe. Można ją przyjąć dopiero po upłynięciu 6 miesięcy od pełnego zaszczepienia drugą dawką. Poddanie się jej będzie jednak najbardziej wskazane po upływie roku od szczepienia.

Źródło: fakt.pl

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Nie żyje polski sportowiec. 41-latek był legendą w swoim zespole
  2. Z zagranicy przyszła paczka. Adresatem Jacek Jaworek
  3. Michał Wiśniewski zostanie przesłuchany przez prokuraturę

Geodeta z wykształcenia, z pasji dziennikarz. Interesuję się piłką nożną, muzyką i wszystkim, co jest w stanie mnie rozbawić. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@lelum.pl