Agata Buzek: nowotwór zabrał jej kilka lat życia? Jak podaje portal pomponik.pl, bliscy aktorki byli zrozpaczeni: „Żyliśmy na skraju wytrzymałości psychicznej”. Wydawało się, że nie pomagają ani terapie, ani modlitwy: Agata Buzek dosłownie nikła w oczach. Kiedy pojawiła się nadzieja, że wreszcie wróci do zdrowia, lekarze przekazali im przerażającą wiadomość.

Popularne powiedzenie głosi, że kiedy choruje dziecko, to choruje cała rodzina. Mogli się o tym przekonać Ludgarda i Jerzy Buzkowie. Agata Buzek: nowotwór odebrał jej zdrowie i dzieciństwo. Według portalu pomponik.pl rodzice chwytali się wszystkich możliwych środków, by ocalić życie swojej małej córeczce. Niestety, to nie było proste. Mało brakowało, a choroba kosztowałaby aktorkę życie! Kiedy trafiła do szpitala, lekarze przecierali oczy ze zdumienia.

Agata Buzek: nowotwór prawie odebrał jej życie. Jak wyglądał przebieg choroby?

Jak podaje portal pomponik.pl, Agata Buzek miała zaledwie dziewięć lat, kiedy zachorowała na ziarnicę złośliwą. Rodzice dziewczynki byli bardzo zaniepokojeni tym, że nieustannie zapada na zdrowiu. Zdecydowali się poszukać pomocy u specjalisty. Jego diagnoza zmroziła im krew w żyłach.

Na szczęście Agacie Buzek udało się pokonać chorobę. Wydawało się, że po operacji i chemioterapii będzie już tylko lepiej. Rodzice odetchnęli z ulgą, a specjaliści zapewniali ich, że nie mają już czego się obawiać. Niestety, mylili się. Zdrowie małej pacjentki znów zaczęło się gwałtownie pogarszać. Zdesperowani opiekunowie szukali pomocy w Niemczech.

Mała Agata trafiła pod opiekę profesora Franza Bertholda. Zszokowany lekarz wyjaśnił, że… ziarnica wróciła! Nigdy wcześniej nie spotkał się z podobnym przypadkiem.

Co robi Agata Buzek?

Ostatecznie walka z chorobą zabrała dziewczynce cztery lata życia. Wróciła do domu dopiero w 1989 roku. Ponieważ tak długo żyła w izolacji od innych dzieci, było jej ciężko znaleźć z nimi wspólny język.

Jako nastolatka Agata Buzek rozważała nawet schronienie się w klasztorze. Jednak, zamiast szykować się do roli zakonnicy, postanowiła udać się na egzamin do szkoły aktorskiej. Jak się później okazało, to był w strzał w dziesiątkę. Dziś artystka ma na koncie role w międzynarodowych produkcjach. Do kin niedawno trafił film Ciemno, prawie noc w reżyserii Borysa Lankosza, w którym Buzek wcieliła się w rolę matki głównej bohaterki.

Agata Buzek: nowotwór był dla niej prawdopodobnie najtrudniejszym doświadczeniem w życiu. Na szczęście aktorce udało się powrócić do zdrowia i zrealizować swoje marzenia!

ZOBACZ ZDJĘCIA:

agata buzek rak
fot. instagram.com @agata.buzek_official

Agata Buzek: nowotwór zabrał aktorce dzieciństwo i na zawsze zmienił jej życie.

agata buzek rak
fot. instagram.com @agata.buzek_official

Agata Buzek miała zaledwie dziewięć lat, kiedy lekarze zdiagnozowali u niej ziarnicę złośliwą.

agata buzek rak
fot. instagram.com @agata.buzek_official

Lata spędzone na izolacji w szpitalu sprawiły, że jako nastolatka Agata Buzek poważnie rozważała wstąpienie do zakonu.

agata buzek rak
fot. instagram.com @agata.buzek_official

Ostatecznie Agata Buzek zdecydowała się na szkołę aktorską.

agata buzek rak
fot. instagram.com @agata.buzek_official

Agata Buzek: nowotwór był dla niej ciężkim doświadczeniem. Na szczęście dziś aktorka czuje się już dobrze.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Łukasz Darłak. Kim jest tajemniczy uczestnik Big Brothera?
  2. Marek Włodarczyk ma bardzo przystojnego syna. Jest wziętym modelem
  3. Moda na eko tkaniny w SHOWROOM. Na czym polega zrównoważone podejście do mody?
  4. Maryla Rodowicz mieszka w nawiedzonym domu! Czy to prawda, że szuka egzorcysty?

źródło: pomponik.pl

Redaktorka działu show-biznes w Lelum.pl. Absolwentka polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Publikowała w Onecie, „Gali”, Szajn i „Maglu”. Kocha sztukę i literaturę. Miłośniczka psów, kawy i seriali. Typowy millennials.