Agata Duda w końcu zabrała głos. Znana z małomówności Pierwsza Dama zdecydowała się dołączyć do ważnej akcji społecznej. W towarzystwie męża Andrzeja Dudy Pierwsza Dama przekonywała, by Polacy dołączyli się do akcji charytatywnej Caritasu i pomogli ubogim, polskim rodzinom.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Dlaczego Agata Duda wspiera Caritas
  • Co należy zrobić, by na święta wspomóc tę organizację
  • Jakie tematy porusza para prezydencka w nagraniu dla Caritasu

Para prezydencka wzięła udział w nagraniu filmiku zachęcającego do wsparcia polskich rodzin poprzez kupowanie świeczek Caritasu. Agata Duda zauważyła, jak bardzo jest ważna pomoc w tak trudnym czasie: W takich chwilach próby szczególnie potrzebujemy życzliwości i wzajemnego wsparcia.

Agata Duda zachęca do wspierania polskich rodzin

Pierwsza Dama podczas filmiku dla Caritasu zaznaczyła, że święta 2020 są szczególnie trudne dla nas wszystkich. Warto więc wspomóc polski Caritas, który cały dochód przekazuje dla potrzebujących rodzin.

Niech nasze domy rozjaśni światło świec Caritasu. Podzielmy się swoim rodzinnym ciepłem z tymi, którzy potrzebują naszej pomocy. Zebrane środki pozwolą sfinansować tysiącom dzieci obiady, zajęcia rehabilitacyjne i inne ważne potrzeby. Wielu najmłodszych dzięki naszej ofiarności będzie mogło rozwinąć swoje talenty i zainteresowania – nawołuje Agata Duda.

Pierwsza Dama zaznaczyła także, że słowa są ważne, ale to czyny dają realne wsparcie w szczególnie w trakcie epidemii:

W takich chwilach próby szczególnie potrzebujemy życzliwości i wzajemnego wsparcia. W te najbardziej rodzinne święta w roku dodawajmy sobie nawzajem otuchy i nadziei dobrym słowem i wspólną radością, ale też konkretnym czynem mówi Agata Duda.

Teksty wybrane dla Ciebie:

Ciepły posiłek, wspieranie talentów i pomoc rodzinom

Trudno jest uwierzyć, ile polskich rodzin mierzy się z ubóstwem, ilu rodziców nie stać na ciepły posiłek dla dzieci. Fundacja Caritas co roku organizuje pomoc w postaci wsparcia w różnych aspektach codziennych potrzeb rodzin i dzieci.

W nagraniu promującym wsparcie Caritasu brał udział także prezydent Andrzej Duda, który także zaznaczył, że wsparcie w czasach ogromnego strachu o naszych bliskich jest niezwykle istotne. Prezydent wyjaśnił, czego Polacy obawiają się w czasie epidemii:

Bądźmy solidarni zawsze, ale zwłaszcza w tym niezwykle trudnym dla nas wszystkich roku. Epidemia koronawirusa wpłynęła na sytuację wielu polskich rodzin. Przyniosła całkowitą zmianę życia codziennego, nieoczekiwane przeciwności i ograniczenia, a przede wszystkim niepokój o przyszłość i bezpieczeństwo najbliższych.

Caritas zajmuje się pomocą dzieciom, rodzinom, uchodźcom, osobom wykluczonym i seniorom. Fundacja Caritas to organizacja istniejąca na świecie od 1926 roku. Od 1990 w Polsce opiekę nad organizacją sprawuje Polski Episkopat.

Prezydentowa zdecydowanie rzadko udziela się w sprawach zajmujących życie społeczne. Zdecydowanie jednak wspiera działalności charytatywne, w tym, co roku Caritas właśnie. Mimo tej działalności jej milczenie w sprawie wielkiej i głośnej przez ostatni miesiąc sprawy tj. strajku kobiet jest bardzo krytykowane, szczególnie przez osoby publiczne. Co prawda, Agata Duda w jakiś sposób wypowiedziała się na ten temat, ale to nie usatysfakcjonowało polskich kobiet.

ZOBACZ WIDEO:

Zobacz także w naszych serwisach:

Źródło: se.pl

Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl