Przez przypadek wyszedł na jaw niezwykły gest Pierwszej Damy. Agata Duda zgodnie ze swoimi założeniami unika publicznych wystąpień czy komentarzy na temat aktualnych spraw społeczeństwa. Na Facebooku pojawił się jednak post, który potwierdził zaangażowanie żony Andrzeja Dudy w działalność charytatywną. 

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Komu i dlaczego Agata Duda zdecydowała się przekazać swój naszyjnik
  • Ile kosztuje naszyjnik Pierwszej Damy na licytacji
  • W jaki sposób dar od prezydentowej trafił w ręce potrzebującej rodziny

Mieszkaniec Podlasia, 22-miesięczny Mikołaj choruje na SMA. Trwa zbiórka pieniędzy na jego leczenie. Przez przypadek wyszło na jaw, że Agata Duda przekazał swój naszyjnik na licytację, z której dochód całkowicie zostanie przeznaczony na pokrycie leczenia chłopca. Naszyjnik kosztuje krocie.

Agata Duda wspiera leczenie małego Mikołaja

Naszyjnik, który na licytację przekazała Agata Duda, miał cenę początkową wynoszącą 100 tysięcy złotych jeszcze w poniedziałek. Zaledwie w czwartek cena ta wzrosła do aż 850 tysięcy złotych.

O hojnym darze Pierwszej Damy poinformował organizator zbiórki. W poście możemy zobaczyć naszyjnik z wielkim, szlachetnym kamieniem. Biżuteria jest także opatrzona karteczką, na której Agata Duda dziękuje nabywcy naszyjnika za pomoc w zbiórce na leczenie.

Sam organizator przyznał, że był zaskoczony gestem Pierwszej Damy:

– Ku naszemu zaskoczeniu Pani Prezydentowa zwróciła na nas uwagę i wysłała nam swój naszyjnik. Otrzymanie paczki z Kancelarii Prezydenta RP było dla nas naprawdę wielkim szokiem – przyznał Tomasz Karelus, współorganizator zbiórki, jak cytuje Pudelek.

Teksty wybrane dla Ciebie:

Leczenie najdroższym lekiem świata

Leczenie dzieci ze SMA jest niebotycznie drogie. Rodzice chorego Mikołaja potrzebują aż 9,5 miliona złotych, by opłacić leczenie, które uratuje mu życie. Co więcej, muszą zebrać tę kwotę, zanim maluch urośnie i będzie ważył 13,5 kg, w tej chwili waży już 11 kg.

Jeszcze niedawno sprawnie raczkował, ale choroba próbuje odebrać mu tę zdolność. Jest intensywnie rehabilitowany oraz leczony farmakologicznie, jednak to wciąż za mało, aby zatrzymać zanik mięśni. Takiej możliwości upatrujemy w terapii genowej, która jest niestety strasznie droga – mówiła mama chłopca w rozmowie z Faktem. 

Rodzice byli bardzo zaskoczeni gestem Pierwszej Damy i jej hojnym darem. Paczka z naszyjnikiem przyszła do nich niespodziewanie, opatrzona stemplami Kancelarii Prezydenckiej. Nie mieli pojęcia, że Agata Duda znalazła ich prośbę o pomoc. Prezydentowa udzieliła wsparcia po swojemu, milcząc. Chociaż ostatnio wzięła nawet udział w kampanii reklamowej, promującej pomoc ubogim.

Aktualnie rodzice Mikołaja zebrali 3 miliony złotych. Zbiórka trwa nadal, wciąż licytowane są kolejne przedmioty. Mamy nadzieję, że naszyjnik Agaty Dudy zostanie sprzedany za jeszcze wyższą cenę. A jak Wam się podoba biżuteria prezydentowej? To nie pierwszy raz, gdy Pierwsza Dama decyduje się wesprzeć zbiórki charytatywne, oddając części swojej garderoby. Styl Pierwszej Damy jest często komentowany.

Zobacz zdjęcia:

agata duda
fot. facebook.com/Tomek Karelus

Naszyjnik jest dodatkowo opatrzony podziękowaniami od Pierwszej Damy.

agata duda
fot. facebook.com/Tomek Karelus

Naszyjnik ze szlachetnym kamieniem jest zapakowany w ozdobne pudełko sygnowane Kancelarią Prezydencką.

agata duda
fot. facebook.com/Tomek Karelus

Cena początkowa: 100 złotych. Aktualna: 850 tysięcy złotych i wciąż rośnie.

agatra duda
fot. facebook.com/Tomek Karelus

Licytacja wciąż trwa.

 



Zobacz także w naszych serwisach:

Źródło: pudelek.pl

 

Poprzedni artykułZaskocz bliskich wyjątkowym prezentem i ciastem z nowego przepisu
Następny artykułKatarzyna Dowbor przekazała smutną wiadomość. Mało kto miał pojęcie, co właśnie przeżywa
Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl