Agata Duda jest oskarżana o złamanie zasad kwarantanny. Żona prezydenta Polski prowadziła wideokonferencję z uczniami jednego z warszawskich liceów. Internauci kierują zarzuty w stronę prezydentowej oraz władz szkoły. Czy Pierwsza Dama rzeczywiście złamała przepisy? Jest oficjalna odpowiedź!

Żona obecnego prezydenta Polski Agata Duda często towarzyszy mężowi przy okazji różnych uroczystości. Jej klasa i wyważenie sprawiają, że idealnie wywiązuje się z obowiązków pierwszej damy. Postanowiła wesprzeć rodaków w ciężkim czasie pandemii. Wzięła udział w wideokonferencji z uczniami jednej z warszawskich szkół. Teraz internauci zarzucają jej, że złamała zasady kwarantanny.

Co zrobiła Agata Duda?

Agata Duda wzięła udział w wideokonferencji z uczniami Niepublicznego Kolegium im. Świętego Stanisława Kostki. Żona prezydenta chcąc wesprzeć młodych w trudnych czasach pandemii, poruszyła w rozmowie ważne tematy nauczania online, matur oraz sposobów radzenia sobie z izolacją. Kancelaria Prezydenta opublikowała na Twitterze zdjęcia ze zdalnego spotkania. Wygląda na to, że przebiegło ono w bardzo miłej atmosferze. Internautów jednak zdumiał fakt, ilu licealistów znajduje się jednocześnie w jednym pomieszczeniu!

Jedno z opublikowanych w sieci zdjęć wzbudziło wiele konsternacji. W jednej sali lekcyjnej przebywało w tym samym czasie kilkadziesiąt osób. Powszechnie wiadomo, że obowiązuje zakaz zgromadzeń powyżej dwóch osób, a bezpieczna odległość między nimi powinna wynosić 2 metry. Według komentujących wszystko wskazywało więc na to, że Agata Duda wspierała łamanie zasad kwarantanny.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

  1. Nie musisz wyrzucać jajek po terminie ważności. Mamy prosty trik na sprawdzenie ich świeżości
  2. Rząd planuje ogromną zmianę na samą Wielkanoc. Dotyczy wszystkich, wielu Polaków się wścieknie
  3. Nauczycielki z TVP są porażone skalą hejtu. „Jesteśmy tak zaszczute, że boję się wyjść z domu”

Co na to władze szkoły?

Dyrektor Niepublicznego Kolegium udzieliła komentarza dla na temat zaistniałej sytuacji dla TVN24:

– Uczniowie zamieszkujący w internacie to nie jest zgromadzenie ani zgrupowanie, tak jak zgromadzeniem nie są żołnierze mieszkający w koszarach, dzieci w domu dziecka, studenci na stancjach czy w akademikach itp.

Do nieporozumienia odnieśli się również licealiści, którzy wzięli udział w wideokonferencji. Okazuje się, że większość z nich to młodzież polskiego pochodzenia z republik byłego ZSRR. Uczniowie zamieszkują internat, który jest ich domem również w czasie izolacji. Na Facebooku Fundacji Dla Polonii pojawił się komunikat:

– Zarzuty nam postawione są równie absurdalne, jak gdyby oskarżyć szpitale, zgromadzenia zakonne, domy dziecka, czy wreszcie rodziny wielodzietne (lub kilkupokoleniowe) o to, że MIESZKAJĄC POD JEDNYM DACHEM tworzą nielegalne zgromadzenia.

Do całej sprawy nadal nie odniosła się Kancelaria Prezydenta. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Agata Duda
fot. twitter.com @prezydentpl/Grzegorz Jakubowski

To zdjęcie wzbudziło wiele kontrowersji.

Agata Duda
fot. facebook.com @Kolegium św. Stanisłąwa Kostki

Tak wyglądała wideokonferencja od strony licealistów.

Agata Duda
fot. facebook.com @fundacjadlapolonii

Komunikat wydany w imieniu uczniów.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Koronawirus uderzy w Warszawę. Miasto tnie wydatki, wstrzymuje inwestycje
  2. Polskie Ministerstwo wprowadziło kolejny zakaz. Nie pójdziemy na spacer w kolejne miejsce
  3. Rosół zjedzony i nie wiesz, co zrobić z resztkami? Przepisy na pyszne dania, dzięki którym nic się nie zmarnuje
  4. Tomasz Stockinger nadal nie wyszedł ze szpitala. Mamy informacje o stanie zdrowia aktora ”Klanu”
  5. Nie żyje bardzo młody aktor. Rodzina przekazała tragiczną wiadomość
  6. Macie konto w PKO BP, Pekao, mBanku lub Credit Agricole? Właśnie wprowadzono zmiany, o których musicie wiedzieć

źródło: jastrzabpost.pl