Agata Duda po raz kolejny została mocno skrytykowana. Tym razem żonie prezydenta Andrzeja Dudy oberwało się od najbardziej charyzmatycznej kobiety w polskiej polityce. Była posłanka zarzuca Pierwszej Damie błędy, a Kancelarii Prezydenta niedopatrzenia. O co chodzi?

Pierwsza Dama nie ma w Polsce łatwo. Jej każdy ruch, zachowanie, czy kreacja są szeroko komentowane i często krytykowane przez internautów i nie tylko. Tym razem Agata Duda została skrytykowana przez Joannę Senyszyn, jedną z bardziej wyrazistych kobiet polskiej polityki. O co tym razem poszło? Była posłanka nie szczędziła gorzkich i ironicznych słów pod adresem Pierwszej Damy. Zamieściła mocny wpis na Twiterze. 

Agata Duda w ogniu krytyki

Agata Duda od momentu, gdy jej mąż został Prezydentem Polski, straciła swoją anonimowość i stała się najbardziej komentowaną kobietą w polskiej polityce. Sama niechętnie udziela się w mediach, jej aktywności jako Pierwszej Damy ograniczają się do czynnego udziału w akcjach charytatywnych, czy towarzyszeniu mężowi podczas oficjalnych wizyt.

Od Agaty Dudy często wymagano, aby wyraziła swoje zdanie w istotnych dla społeczeństwa, szczególności kobiet kwestiach, jak m.in. strajk nauczycieli, czy aborcja, jednak ta konsekwentnie milczała. To nie spodobało się wielu publicystom, którzy śmiało krytykowali Pierwszą Damę za jej bierność. Agatę Dudę krytykowali m.in.: Paulina Młynarska, Tomasz Lis, Jarosław Kuźniar, czy Dorota Wellman.

Za co Joanna Senyszyn krytykuje Pierwszą Damę?

Kilka dni temu obchodziliśmy czwartą rocznicę zaprzysiężenia Andrzeja Dudy na Prezydenta Polski. Z tej okazji w mediach społecznościowych głowy państwa opublikowano grafikę podsumowująca cztery lata aktywności prezydenta, jak również Pierwszej Damy. To właśnie grafika z Agatą Dudą wzburzyła była posłankę, Joannę Senyszyn, która odważnie skrytykowała żonę prezydenta na swoim Twiterze.

– Dane na stronie prezydent.pl nie zawierają najważniejszej informacji: liczby kreacji p. Dudowej, projektantów i źródła finansowania. Ogromne niedopatrzenie. Wprawdzie to nauczycielka niemieckiego, ale i po polsku mogłaby pisać poprawnie. Kto widzi błąd?- napisała Senyszyn.

Była posłanka Sojuszu Lewicy Demokratycznej nigdy nie kryła swojej niechęci do prezydenta, jak i jego małżonki. Tym razem sarkastycznie odniosła się do aktywności Pierwszej Damy, żartując, że ta bardziej zajmuje się swoimi kreacjami, niż poważnymi sprawami. Myślicie, że Joanna Senyszyn przesadziła? 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Agata Duda
instagram.com/prezydent_pl fot. Jakub Szymczuk KPPR

Agata Duda ponownie w ogniu krytyki. 

Agata Duda
Twitter @Joanna_Senyszyn

Tweet Senyszyn, w którym krytykuje Agatę Dudę. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Justyna Steczkowska poślubiła przystojniaka z „Na Wspólnej”? Na zdjęciach z ceremonii wygląda obłędnie
  2. Katarzyna Skrzynecka opowiedziała o pierwszym mężu. Ich małżeństwo rozpadło się ponad dekadę temu
  3. Adrianna Biedrzyńska topless! Ma 56 lat, a ciało jak bogini!
  4. 39-letnia Marta Kaczyńska publicznie karmi syna piersią na plaży. Ile lat ma dziecko?
  5. Nie poszła na ślub siostry. Powód powala
Poprzedni artykułGwiazdor TVN miał wypadek. Opublikował nagranie ze szpitalnego łóżka
Następny artykułNieudana randka skończyła się dla niej upokorzeniem. Po niej zmieniła się nie do poznania
Redaktor działu show-biznes w Lelum.pl. Absolwent dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Społecznej Akademii Nauk w Warszawie. Swoją pracę licencjacką napisał o kreowaniu wizerunku Dody, której jest fanem. Nie lubi sportu, nie przepada za siłownią, za to uwielbia podróżować i poznawać wszystko, co nowe.