Agata Duda podczas wczorajszych obchodów Święta Niepodległości zachowała się dosyć nietypowo. Niektórzy zebrani nie mogli uwierzyć własnym oczom. Pierwsza dama towarzyszyła swojemu mężowi, ale nagle wsiadła w rządowy samochód i po prostu odjechała. Wielu obywateli z pewnością poczuło się zdezorientowanych.

Agata Duda zaskoczyła większość zebranych podczas upamiętnienia Święta Niepodległości. Gdzie zniknęła Pierwsza Dama podczas tak ważnego dla Polek i Polaków dnia?

Agata Duda podczas Święta Niepodległości

Pierwsza Dama tradycyjnie towarzyszyła swojemu mężowi Andrzejowi Dudzie podczas wczorajszych obchodów narodowego Dnia Niepodległości. Polska wczoraj dokładnie 102 lata temu odzyskała wolność.

W tym roku obchody były szczególne, ponieważ odbywały się w cieniu pandemii koronawirusa. Główna uroczystość miała miejsce pod Grobem Nieznanego Żołnierza i była dosyć skromna.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Żona prezydenta Polski jest również ważną osobą, która reprezentuje nasz kraj za granicą. Razem z głową państwa uczestniczy we wszystkich ważnych podróżach służbowych, spotyka się z przedstawicielami krajów całego świata. Nic więc dziwnego, że reporterzy nie odstępują jej nawet na krok i obserwują uważnie niemal każdy jej ruch.

W tym roku jednak nie tylko brak tłumów oraz hucznych obchodów okazał się nietypowy. Okazało się, że żona Andrzeja Dudy opuściła uroczystości na długo przed ich oficjalnym zakończeniem, przekazuje jastrzabpost.pl

Kiedy ucichły fanfary na cześć żołnierzy, którzy polegli w walce o naszą wolność Pierwsza Dama odwróciła się i opuściła spotkanie. Czekał na nią specjalnie przygotowany samochód, którym czym prędzej odjechała, relacjonuje jastrzabpost.pl.

  1. Jakie wykształcenie ma Magda Narożna? Mało kto ma pojęcie, kim jest z zawodu, w życiu byśmy nie zgadły
  2. Mateusz Morawiecki podjął decyzję ws. lockdownu. Zaapelował także do wszystkich Polaków
  3. Britney Spears jest ubezwłasnowolniona. Fani wstrząśnięci, właśnie przegrała w sądzie, ojciec dalej kontroluje jej życie

Dokąd pojechała pierwsza dama?

Później miało się okazać, dokąd udała się Pierwsza Dama. Wygląda na to, że Agata Duda ma równie napięty grafik zajęć, co sam prezydent Polski.

Okazało się, że żona Andrzeja Dudy najprawdopodobniej opuściła obchody w bardzo konkretnym celu. Specjalnie wyszła wcześniej, żeby zdążyć, rozdać specjalne upominki dla kombatantek oraz kombatantów wojennych.

Ruszyła również kolejna edycja akcji „Obiady dla bohaterów”, w którą pierwsza dama była również zaangażowana. Na zdjęciach na Instagramie możemy zobaczyć, jak nosi ciepłe posiłki, a pomagają jej w tym obecni żołnierze RP.

— Ruszyła druga edycja akcji #ObiadyDlaBohaterów. Oni walczyli o naszą wolność, my walczymy o Ich zdrowie. Działamy wspólnie! — napisano za pośrednictwem mediów społecznościowych.

A wy, w jaki sposób świętowaliście wczorajsze obchody? Może zrobiliście to po prostu z domu, tak jak apelował minister zdrowia Adam Niedzielski?

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Agata Duda
fot. eastnes.pl/Piotr Molecki

Agata Duda zniknęła podczas uroczystości Święta Niepodległości.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Pierwsza Dama (@pierwszadama_akd)

Pierwsza dama pamiętała również o kombatantach.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Pierwsza Dama (@pierwszadama_akd)

Wzięła udział w akcji „Obiad dla bohaterów”. To właśnie dlatego zniknęła podczas głównych uroczystości? 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Przełomowy dokument UE. Realne wsparcie otrzymają tysiące Polaków
  2. Przemek Kossakowski rozłożony na łopatki. Nie miał szans w starciu, jest nagranie
  3. Niewiarygodny sekret Izabeli Janachowskiej wyszedł na jaw. Ujawniono, co robi żona milionera, kiedy nikt nie patrzy
  4. Wstrząsające sceny pod domem Hanny Lis. Wszędzie dym i płomienie: ”Cztery zastępy straży pożarnej pod moim domem”
  5. Big Boy z „Gogglebox” pokazał zdjęcia bez ubrań. Porażający widok, utrata wagi miała swoją cenę
  6. Internauci w mocnych słowach o Andrzeju i Gienku z „Rolnicy. Podlasie”. Nikt się nie spodziewał
  7. Najgorsze, kardynalne błędy podczas pieczenia psujące smak ciast. Popełnia je mnóstwo osób, a wypieki się nie udają

Źródło: jastrzabpost.pl, instagram.com

Redaktorka w Lelum.pl, absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Do tej pory dziennikarsko spełniała się w redakcjach studenckich i szkolnych. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl