Agata Duda zaapelowała do Polek w sprawie szczególnych ciąż. W dniu dzisiejszym tj. 17 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Wcześniaka. Wobec tego małżonka prezydenta Polski Andrzeja Dudy postanowiła powiedzieć kilka słów do matek, które przedwcześnie urodziły swoje dzieci.

Agata Duda wyraziła swoje zdanie na temat obchodzonego dziś Światowego Dnia Wcześniaka, który, jak stwierdziła, nie jest jej obojętny i stanowi dla niej bardzo ważną datę. Opowiedziała m.in. o swoich wizytach na porodówkach, czy szpitalnych oddziałach, gdzie ratowane są noworodki.

Agata Duda o ciąży

Agata Duda, która całkiem niedawno dołączyła do social mediów, zdecydowała się na wydanie oficjalnego oświadczenia, dotyczącego urodzonych przedwcześnie dzieci. Wszystko za sprawą obchodzonego 17 listopada Światowego Dnia Wcześniaka, który stanowi ważny dzień w życiu małżonki prezydenta Andrzeja Dudy.

– Od sześciu lat 17 listopada jest dla mnie szczególnie ważną datą, którą wypełniają wyjątkowe spotkania, silne emocje i niezapomniane wspomnienia. Wiele razy odwiedzałam oddziały dla wcześniaków w szpitalach w różnych częściach Polski. Wiem, że to tam, jak w soczewce, skupia się miłość i determinacja rodziców oraz oddanie i profesjonalizm medyków – oświadczyła Agata Duda.

Pierwsza Dama podczas swojej przemowy opowiedziała m.in. o swoich wizytach na szpitalnych oddziałach, gdzie ratowane są noworodki, które przedwcześnie przyszły na świat. W dalszej części wypowiedzi podziękowała wszystkim rodzicom, których dotknęła taka sytuacja za walkę, a także personelowi medycznemu.

Zauważyła również, że każda wizyta w szpitalach jest dla niej bardzo trudnym przeżyciem, nazywając te miejsca niezwykłymi:

To miejsca naprawdę niezwykłe. Widok przedwcześnie urodzonego dziecka ważącemu zaledwie kilkaset gramów, któremu wystarcza miejsca w dłoniach dorosłego człowieka, jest dla mnie za każdym razem mocnym przeżyciem – powiedziała w swoim oświadczeniu Agata Duda.

  1. Kiedy koniec pandemii? Lekarze podają możliwe daty. Wielu będzie zdruzgotanych, są odległe
  2. Tragiczne informacje obiegły media. Nie żyje legendarny polski dziennikarz, niewyobrażalna strata
  3. Barbara Kurdej-Szatan na spacerze z Heniem. Chłopczyk ma nieziemsko drogi wózek, znamy jego cenę

Agata Duda czuje się poruszona

Podczas swojej przemowy Agata Duda wyraziła swoje uczucia na temat spotkań z przedwcześnie urodzonymi dziećmi. Zaznacza, że obrazy, których doświadcza podczas takich wizyt, usilnie pokazują, jak dzieci mocno walczą o swoje życie:

Te spotkania zawsze bardzo mnie poruszają, bo dobitnie obrazują, to jak maluszki w swym kruchym ciele usilnie walczą o życie. Jak o to życie walczą ich rodzicie oraz lekarze i pielęgniarki wsparci nowoczesną aparaturą medyczną – zauważa Pierwsza Dama.

W trakcie apelu Agaty Dudy nie zabrakło również odniesienia do sytuacji pandemicznej w Polsce. Żona prezydenta zaznacza, że w trakcie pandemii bliski kontakt rodzica z dzieckiem jest bardzo utrudniony:

– Niestety pandemia bardzo utrudnia utrzymywanie tej bliskości z dzieckiem. Wiem, że to skrajnie trudne doświadczenie dla wielu rodziców – zaznacza Agata Duda.

Na sam koniec odniosła się do rodziców, wyrażając nadzieję, że czas pandemii szybko minie i dzieci będą mogły opuścić szpitale:

Drodzy rodzice, wierzę, że ten czas szybko minie i dzieci jak najszybciej będą mogły opuścić szpitale. Życzę dużo zdrowia i szybkiego rozwoju Waszych Pociech – dodała żona prezydenta.

To niewątpliwie doskonały gest ze strony Pierwszej Damy.

ZOBACZ WIDEO:

Agata Duda zabrała głos w sprawie Światowego Dnia Wcześniaka. Na Instagramie Pierwszej Damy pojawiło się oświadczenie dla wszystkich rodziców i dzieci, którzy doświadczyli takiej sytuacji.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Pod Warszawą powstaje osiedle dla katolików. Każdy dom ze świętym patronem i cudownym medalikiem
  2. Monstrualny potwór nagle wyszedł z wody. Ludzie zamarli, mamy nagranie, tylko dla odważnych
  3. Jak wyglądała Blanka Lipińska przed operacjami? Fani nie mogą uwierzyć własnym oczom, gigantyczna zmiana
  4. Znów zatrzasnęłaś kluczyki w samochodzie? Trick na otwarcie auta w 30 sekund
  5. Astrolodzy ustalili, który znak zodiaku jest szczególnie wyjątkowy. Mają pewność „Jedyny w swoim rodzaju”
  6. Tysiące martwych zwierząt na duńskich drogach. Zakażone norki wypadły z transportu
  7. Niewiarygodne, co Jerzy Brzęczek powiedział o Lewandowskim. Kibicom opadły szczęki, wszystko przed kamerami

Źródło: jastrzabpost.pl

Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl