Agata Duda znalazła się w centrum wielkiej afery. Jak przekazuje portal onet.pl, Koalicja Obywatelska złożyła wniosek o udostępnienie danych. Chodzi o pieniądze, z których korzystała Pierwsza Dama. Znamy szczegóły tej historii. Będą kłopoty? 

Agata Duda nagle znalazła się w centrum zainteresowania opozycji. Okazało się, że nie ma ewidencji ani spisu kosztów, które generują wydatki Pierwszej Damy. Chodzi o jej formalne stroje, wizaż, wyjazdy i obsługa sekretariatu.

Agata Duda: ile kosztuje jej wizerunek?

Jak podaje magazyn Rzeczpospolita, Kancelaria prezydenta nie potrafi podać kwoty, która jest przeznaczana na rzecz Pierwszej Damy. Sprawa wyszła na jaw, gdy politycy Koalicji Obywatelskiej zaczęli interesować się topniejącym budżetem państwa.

Członkowie KO postanowili złożyć w tej tajemniczej sprawie wniosek do Kancelarii Prezydenta. Posłowie za pośrednictwem mediów społecznościowych spekulują już, dlaczego nie można uzyskać pełnego raportu wydatków.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

  1. Kelnerka obsługiwała grupę bogatych gości. Gdy wyszli, spojrzała na rachunek i pobladła
  2. Nieludzkie, nowy mąż nie chciał pasierbicy, więc matka spakowała 2-latkę i zostawiła w domu opieki społecznej. Łzy same cisną się do oczu
  3. 73-letni Karol Strasburger przekazał radosną nowinę. Niesamowite, koledzy mogą mu zazdrościć

Wydatki Pierwszej Damy

Jak poinformowała Kancelaria Prezydenta za pośrednictwem Twittera, w ciągu ostatniej kadencji Andrzeja Dudy, jego żona podjęła aż 1426 działań. Zaliczają się do nich oficjalne spotkania u boku męża, samodzielne wyjazdy czy działania charytatywne.

– Jeśli chodzi o wydatki pierwszej damy, to chciałabym przypomnieć, że w tym momencie nie ma takiego rozdziału, nie ma specjalnego konta. To są po prostu koszty Kancelarii Prezydenta. Nie mamy wydzielonych paragrafów do obsługi pierwszej damy, bo prawo tego od nas nie wymaga — powiedziała szefowa Kancelarii Prezydenta Halina Szymańska cytowana przez portal onet.pl.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Jak wyglądają wydatki służbowe Agaty Dudy?

ZOBACZ TEŻ:

  1. Basia Kurdej-Szatan pokazała kuchnię. Wiele osób o takiej marzy, uwagę zwraca 1 szczegół
  2. Tragedia na Pomorzu. Pociągi zablokowane. Widok był druzgocący. Na miejscu są służby
  3. Ostatnie zdjęcie Anny Przybylskiej wzrusza do łez. Chciała przekazać pewną wiadomość?
  4. 6-latek rzucił się na pomoc siostrze i mocno ucierpiał. Nie mógł uwierzyć, kto pogratulował mu odwagi
  5. Barbara Kurdej-Szatan pokazała zdjęcia. Nie spodziewała się zarzutu od koleżanki po fachu
  6. TVN pilne ostrzega wszystkich Polaków. Niebawem się zacznie

Źródło: onet.pl

 

Redaktor w Lelum.pl Absolwentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Pasjonatka nowych technologii, sztuki i rysunku. Wolne chwile spędza na tworzeniu ilustracji i pogłębianiu wiedzy na temat projektowania doświadczeń użytkowników.