Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Agata Duda w obłędnej stylizacji spotkała się z licealistami. Była w swoim żywiole, tęskni za szkołą?
Marta Kulik
Marta Kulik 29.10.2019 10:48

Agata Duda w obłędnej stylizacji spotkała się z licealistami. Była w swoim żywiole, tęskni za szkołą?

agata duda
fot. instagram.com @prezydent_pl

Agata Duda w obłędnej stylizacji spotkała się z licealistami, którzy przybyli do Pałacu Prezydenckiego. Pierwsza Dama znowu nas zachwyciła, tym razem wyglądała jak elegancka pani profesor. Świetnie czuła się w towarzystwie uczniów. Tęskni za szkołą?

Stroje, w jakich pokazuje się Agata Duda, zawsze robią ogromne wrażenie. Tym razem postawiła na kratkę przełamaną wyrazistym akcentem. Trudno jednak pominąć uśmiech Pierwszej Damy, który bez przerwy gościł na jej twarzy. Wyglądała niezwykle promiennie i radośnie, kontakt z młodzieżą wyraźnie poprawił jej humor.

Czym zajmuje się Agata Duda?

Agata Duda zajmuje się reprezentowaniem Polski nie tylko podczas uroczystości w kraju, ale również poza jego granicami. Niedawno odwiedziła Japonię, gdzie spotkała się z cesarzem, podczas gdy Andrzej Duda odwiedzał wschód Polski. Teraz Pierwsza Dama gościła młodzież z Liceów Żagle i Strumienie, współpracujących ze Stowarzyszeniem Sternik.

agata duda

Ubierając się na spotkanie z uczniami, Agata Duda znowu wykazała się olbrzymim wyczuciem i postawiła na skromną, ale elegancką stylizację. Z zaangażowaniem rozmawiała z licealistami i szczerze śmiała się z ich opowieści. Dawno nie wyglądała na tak szczęśliwą.

Czego uczyła Agata Duda?

Agata Duda uczyła języka niemieckiego. Sama ukończyła filologię na Uniwersytecie Jagiellońskim, pracę magisterską pisała o tetralogii pisarza Horsta Bienka. Jej mama również była nauczycielką, Anna Kornhauser z wykształcenia jest polonistką. Tata Pierwszej Damy jest poetą, autorem książek dla dzieci i tłumaczem.

agata duda

Po ukończeniu studiów Agata Duda nie od razu trafiła do szkoły. Najpierw pracowała dla jednej z prywatnych firm, a dopiero po pewnym czasie została nauczycielką w jednym z krakowskich liceów. Po tym, jak Andrzej Duda został wybrany na urząd prezydenta, musiała zrezygnować z zawodu i zamieszkać w Pałacu Prezydenckim w Warszawie. Jako Pierwsza Dama nie dostaje żadnego wynagrodzenia. Widać, że bardzo brakuje jej kontaktu z uczniami i z chęcią znowu stanęłaby przed szkolną tablicą.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Ranking najbardziej wpływowych Polaków. Poseł i pisarka lepiej niż premier
  2. Borys Szyc i Justyna Nagłowska biorą ślub. Zdradzili szczegóły, to będzie ceremonia inna niż wszystkie
  3. Polska gwiazda już po ślubie. Blond piękność pokazała zdjęcia męża i suknię
  4. Anna Wendzikowska kusi na Instagramie. Pokazała zdjęcie topless w wannie
  5. Brytyjczycy aż zamarli, kolejna potworna zdrada w rodzinie królewskiej ujawniona. Tragiczne losy kochanki
  6. Niestety, nie istnieje żaden skuteczny lek. O swojej nieuleczalnej chorobie Karolina Szostak dowiedziała się za późno