Agata Duda po raz kolejny musiała stanąć w obliczu trudnego wyzwania. Tym razem chodziło o spotkanie z japońskim następcą tronu i jego żoną. Jak wypadła Pierwsza Dama przy Księżnej Kiko? Internauci nie zachowali się zbyt wyrozumiale — uważają, że bywało zdecydowanie lepiej. Czy rzeczywiście Agata Duda zasłużyła na tak surową krytykę? 

Andrzej Duda z małżonką gościli niedawno kolejnych zagranicznych przedstawicieli. Tym razem do Pałacu Prezydenckiego zawitała para z Japonii — następca tronu Akishino i jego żona Kiko. W tych okolicznościach Agata Duda zdecydowała się na strój, którego moglibyśmy się raczej spodziewać po księżnej Kate Middleton, a nie partnerce polskiego prezydenta.

Wielu osobom nie spodobała się stylizacja Pierwszej Damy i postanowiły dać temu wyraz, pisząc krytyczne komentarze. Dlaczego słynąca z powściągliwej elegancji żona prezydenta tym razem nie zaskarbiła sobie przychylności Polaków? Czy krytyka spadła na nią słusznie? A może zawiniły sztywne zasady protokołu, do których musiała się dostosować? Zobaczcie zdjęcia ze spotkania pierwszej pary z japońską rodziną królewską. 

Co założyła Agata Duda?

Wizyta następcy japońskiego tronu i jego małżonki rozpoczęła się 28 czerwca 2019 roku. Książę Akishino i księżna Kiko nie zjawili się bez powodu — Japonia i Polska świętują 100. rocznicy nawiązania stosunków dyplomatycznych. Prawdopodobnie Agata Duda musiała sprostać nie tylko zasadom protokołu dyplomatycznego, lecz także dworskiej etykiety. Określa ona, jak należy się ubrać na spotkanie z japońską rodziną królewską.

W stylizacji, na którą zdecydowała się Agata Duda, widać wyraźnie inspirację stylem Kate Middleton. Pierwsza Dama poszła w ślady brytyjskiej księżnej i założyła długą suknię w odcieniu ciemnego różu. Do tego wybrała czarne szpilki. Najbardziej zaskakującym elementem stroju był gustowny toczek, którego spodziewalibyśmy się bardziej po brytyjskiej arystokratce, a nie żonie polskiego prezydenta. Kreacja miała długie rękawy oraz mocno zabudowany dekolt. Jedyną ozdobą, na którą — oprócz toczka — pozwoliła sobie Duda, był pasujący do szpilek pasek, podkreślający jej szczupłą talię. 

Czy Agata Duda popełniła błąd?

Niestety, wybór Pierwszej Damy nie znalazł uznania u wszystkich. Wśród krytycznych komentarzy powtarzał się m.in. zarzut, że Agata Duda przypominała… stewardessę. Nie pojawiły się jednak wyjaśnienia, czy wrażenie zostało wywołane przez wybór toczka, który przypominał nakrycie głowy pracownic linii lotniczych, czy z innego powodu.

Agata Duda, podobnie jak często w przypadku spadającej na nią krytyki, nie zdecydowała się na wydanie oświadczenia. Czy rzeczywiście Pierwsza Dama tym razem popełniła modową wpadkę? Naszym zdaniem żona Andrzeja Dudy wyglądała elegancko i stosowanie do okazji. Mimo szczupłej figury, dzięki której świetnie prezentuje się w większości strojów, musiała liczyć się z ograniczeniami protokołu i etykiety. Z pewnością starała się możliwie najlepiej wybrnąć z sytuacji i godnie reprezentować Polskę. 

A wy co sądzicie o stroju Agaty Dudy?

ZOBACZ ZDJĘCIA AGATY DUDY NA SPOTKANIU Z CESARZEM JAPONII:

agata duda
fot. instagram.com @prezydent_pl

Agata Duda z księżną Kiko, żoną japońskiego następcy tronu. 

agata duda
fot. instagram.com @prezydent_pl

Wielu internautów porównało Pierwszą Damę do… stewardessy. 

agata duda
fot. instagram.com @prezydent_pl

Agata Duda czy księżna Kiko — która z pań wypadła lepiej?

ZOBACZ TEŻ:

  1. Bracia Golec mają piękne żony. Czym zajmują się na co dzień?
  2. Edyta Górniak pokazała dom, w którym się wychowała. To ruina, gwiazda nie powstrzymała łez
  3. Natalia Klimas w ogniu krytyki! „Musiała wywalić brzuch, słabe” Gwiazda ostro odpowiedziała
  4. Jak odzyskać miłość? 10 skutecznych sposobów, by znów zaiskrzyło
  5. Aleksandra Kwaśniewska dostawała anonimy z pogróżkami. „Były tam teksty typu: twój ojciec jest mordercą”

źródło: plejada.pl

Poprzedni artykułPopularna aktorka zmarła w wieku 47 lat. Osierociła troje małych dzieci
Następny artykułMałgorzata Rozenek-Majdan – WIEK, INSTAGRAM, DZIECI, IN VITRO
Redaktorka działu show-biznes w Lelum.pl. Absolwentka polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Publikowała w Onecie, „Gali”, Szajn i „Maglu”. Kocha sztukę i literaturę. Miłośniczka psów, kawy i seriali. Typowy millennials.