Agata Duda mówi po niemiecku. W Internecie pojawiło się nagranie, na którym Pierwsza Dama zaprasza na Światowe Dni Młodzieży w języku niemieckim. Żona prezydenta Andrzeja Dudy świetnie mówi po niemiecku, a jej akcent jest nie do rozpoznania. Koniecznie zobaczcie wideo!

Żona prezydenta Andrzeja Dudy jest aktyną pierwszą damą, jednak niespecjalnie lubi wychodzić przed szereg. Tym razem wszystkie oczy były skierowane na nią, a nie na jej męża. Para prezydencka nagrała specjalne filmiki, w których zapraszają turystów na Światowe Dni Młodzieży, jakie odbyły się w Polsce w 2016 roku. Andrzej Duda zapraszał w języku angielskim, za to Agata Duda po niemiecku. Zdolności językowe i akcent pierwszej damy robią wielkie wrażenie. 

Agata Duda mówi po niemeicku

Zanim Andrzej Duda objął funkcję Prezydenta Polski, jego małżonka spełniała się jako nauczycielka w jednym z bardziej prestiżowych liceów w Krakowie. Mimo że już w 2015 roku musiała zrezygnować z zawodu, to jej świetne umiejętności językowe zostały. W Internecie krąży film, w którym para prezydencka zaprasza na Światowe Dni Młodzieży. Prezydent Duda zrobił to w języku angielskim, co nie zrobiło wielkiego wrażenia na internautach, w przeciwieństwie do zaproszenia, jakie wystosowała Agata Duda w języku niemieckim.

Pierwsza Dama mówi perfekcyjnie po niemiecku, co więcej ma akcent niczym rodowita Niemka. Ponad 20 lat doświadczenia jako nauczycielka i 5 lat studiów nie poszły na marne. Co ciekawe Agata Duda nadal kontynuuje swoją pasję, jaką było nauczanie. Jak informuje Super Express Pierwsza Dama społecznie uczy języka niemieckiego w Pałacu Prezydenckim, co potwierdził w rozmowie z tabloidem sam Andrzej Duda. To piękny gest se strony Pierwszej Damy.

Agata Duda: wykształcenie

Agata Duda może pochwalić się solidnym wykształceniem, którego może pozazdrościć jej niejedna kobieta polskiej polityki. Jak zaczęła się przygoda Pierwszej Damy z edukacją? Zacznijmy od szkoły średniej. W 1991 roku żona Andrzeja Dudy skończyła I Liceum Ogólnokształcącego imienia Bartłomieja Nowodworskiego w Krakowie, które uznawane było za jedno z lepszych w całym mieście.

Następnie złożyła papiery na filologię germańską na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Jagiellońskiego, na który dostała się już za pierwszym podejściem. Studia ukończyła bez problemu, a tematem jej pracy magisterskiej był Horst Bienek, a ściślej tetralogia jego teatrologia. Od razu po studiach Agata Duda podjęła pracę w prywatnej korporacji, jednak nie ko końca się tam odnalazła i szybko zrezygnowała. W 1998 roku spróbowała swoich sił, jako nauczycielka. I właśnie w tym zawodzie zaczęła czuć się najpewniej. Została nauczycielką języka niemieckiego w II Liceum Ogólnokształcącym im. Króla Jana III Sobieskiego w Krakowie, w którym uczyła aż do czasu, gdy jej mąż został prezydentem.

Zobacz, jak Agata Duda mówi po niemiecku. 

Wiedzieliście, że Agata Duda ma tak idealny akcent?

Agata Duda
instagram.com@prezydent_pl

Agata Duda skończyła filologię germańską na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. 

Agata Duda
instagram.com@prezydent_pl

Od 1998 do 2015 roku Pierwsza Dama uczyła języka niemieckiego w jednym z krakowskich liceów.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Michał Szpak jest wściekły! Zarzucono mu zdemolowanie garderoby. Wszystko nagrał
  2. Rodzina Królewska znów w świetle skandalu. Książę Karol zdradzał Camillę, jego kochanka zmarła w samotności
  3. Maryla Rodowicz nie będzie jurorem w „The Voice Senior”. Spekuluje się, że poszło o pieniądze
  4. Wielki powrót kultowego aktora! Po latach wraca do „M jak Miłość”, fani są zachwyceni
  5. Znamy imię dziecka Joanny Krupy! Gwiazda zdecydowała się na piękne i oryginalne imiona. Jak wam się podobają?
Poprzedni artykułKatarzyna Skrzynecka oburzona zachowaniem Polaków nad morzem. Padły mocne słowa
Następny artykułAgnieszka Sienkiewicz URODZIŁA! Pokazała zdjęcie maleństwa, zdradzając płeć oraz imię
Redaktor działu show-biznes w Lelum.pl. Absolwent dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Społecznej Akademii Nauk w Warszawie. Swoją pracę licencjacką napisał o kreowaniu wizerunku Dody, której jest fanem. Nie lubi sportu, nie przepada za siłownią, za to uwielbia podróżować i poznawać wszystko, co nowe.