Agata Duda bardzo chciała być pedagogiem, chociaż zdawała sobie sprawę, że wynagrodzenie nauczycieli pozostawia wiele do życzenia. Chociaż Prezydent miał mnóstwo wątpliwości w związku z decyzją żony, przyznał w programie Tak jestMogliśmy sobie na to pozwolić, bo ja więcej zarabiałem.

Postać Agaty Dudy wzbudza mnóstwo emocji. Pierwsza Dama z pewnością liczy się z tym, że jest na świeczniku i rozważnie dobiera słowa. Prasa kolorowo szczegółowo infiltruje każdą jej wypowiedź lub…jej brak. Niedawno w mediach rozgorzała dyskusja dotycząca stanowiska prezydentowej w sprawie strajku nauczycieli. 

Agata Duda od zawsze chciała uczyć

Strajk nauczycieli wywołał medialną dyskusję dotyczącą obecnego systemu szkolnictwa. Polacy podzielili się na wyraźne dwa obozy – jedni wspierali nauczycieli, inni zaś byli przeciwni ich postulatom. Pierwsza Dama jest z wykształcenia germanistką. Przez wiele lat uczyła języka niemieckiego w jednym z krakowskich liceów. Agata Duda stała się ofiarą medialnych ataków. Wiele osób krytykowało jej stosunek do strajku nauczycieli i działania związków. 

Koleżanki i koledzy z II Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Jana III Sobieskiego w Krakowie wystosowali list otwarty skierowany do Agaty Dudy, w którym wyrazili rozczarowanie jej postawą. 

Andrzej Duda szczerze o żonie

Niedawno Andrzej Duda był gościem programu Tak jest, emitowanym w telewizji TVN 24. Prezydent sięgnął pamięcią do czasów, w których jego żona rozpoczynała swoją karierę zawodową. Początkowo Agata Duda pracowała w międzynarodowej firmie na wysokim stanowisku, co bardzo pochwalał jej mąż. Jednak Pierwsza Dama nie czuła się spełniona zawodowo i marzyła o tym, żeby nauczać młodzież. 

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

– Wiedzieliśmy, że te płace nauczycieli są relatywnie niskie. Ale mogliśmy sobie na to pozwolić, bo ja więcej zarabiałem. Zawsze mieliśmy świadomość, że ta płaca była niska. Aczkolwiek moja wypłata z uczelni była jeszcze niższa. Mogliśmy za to korzystać z profitów, które ma nauczyciel – przyznał prezydent Andrzej Duda, na antenie TVN24 w programie Tak jest.

Andrzej Duda początkowo sceptycznie podszedł do pomysłu żony, bo miał świadomość, że zarobki w szkolnictwie są dużo niższe od zarobków w międzynarodowej korporacji. Jednak status materialny pozwolił na to, by Agata Duda zajęła się tym, o czym od zawsze marzyła. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

agata duda
instagram.com @prezydent_pl

Agata Duda często towarzyszy mężowi podczas oficjalnych wydarzeń.