Agata Duda nie zabiera głosu w kwestiach politycznych. Od pierwszych dni urzędowania swojego męża Pierwsza Dama konsekwentnie przestrzega tej zasady. Czy tak było i w przypadku strajku nauczycieli? Jej słowa wywołały kontrowersje. 

Zanim Agata Duda zaczęła pełnić funkcję Pierwszej Damy, pracowała jako nauczycielka. Z tego powodu Polaków bardzo interesuje, co Pierwsza Dama ma do powiedzenia na temat strajku swoich „kolegów po fachu”. Na ogół żona prezydenta stara się unikać zajmowania stanowiska w podobnych przypadkach. Czy tym razem zrobiła wyjątek? Wypowiedź wprawiła cały kraj w stupor. 

Co powiedziała Agata Duda o strajku nauczycieli?

Jak informuje portal kobieta.pl, Agata Duda nie zajęła oficjalnego stanowiska w kwestii protestów nauczycieli. Pierwsza Dama i tym razem zachowała prywatną opinię dla grona najbliższych osób. Jednak pojawiły się pogłoski, że żona prezydenta wypowiedziała się… nieoficjalnie. O co chodzi?

Gazeta Wyborcza poinformowała, że w ostatnim czasie Agata Duda udała się z wizytą do swojego starego miejsca pracy. Chodzi o krakowskie II LO im. Jana Sobieskiego. Dziennik zacytował wypowiedź jednej z nauczycielek, która rozmawiała z żoną prezydenta. Co Pierwsza Dama miała powiedzieć o strajku? 

– Próbowała nas przekonać, abyśmy nie przystępowali do protestu. Mówiła, że stanowisko rządu jest jasne. Nie ma pieniędzy na podwyżki w oświacie, więc strajk nie ma żadnego sensu. Dyskusji, która się wywiązała, przysłuchiwał się pan dyrektor. Agata Duda powiedziała nam, że ma misję jeżdżenia po szkołach i uspokajania gorącej atmosfery – czytamy w Gazecie Wyborczej.

Czy Pierwsza Dama rzeczywiście odwiedza szkoły i przekonuje nauczycieli, by nie przystępowali do strajku? 

Czy Agata Duda skrytykowała strajk nauczycieli?

Wypowiedź zacytowana przez Gazetę Wyborczą ma charakter nieoficjalny. Jej autorka poprosiła o zachowanie anonimowości. Co więcej, dyrektor II LO zaprzecza, aby taka sytuacja miała miejsce, a Pierwsza Dama rozmawiała z gronem pedagogicznym.

Błażej Spychalski, czyli rzecznik prezydenta Andrzeja Dudy, także podkreślił, że Agata Duda nie zajęła i nie zajmie oficjalnego stanowiska. Potwierdził też, że Pierwsza Dama w ramach obowiązków rzeczywiście odwiedza różne szkoły. Wygląda jednak na to, że owe wizyty nie mają na celu przekonywania pracowników do czegokolwiek. 

Uważacie, że Agata Duda rzeczywiście odwiedza szkoły i odradza nauczycielom udział w strajku? Na razie pewny pozostaje jedynie fakt, że Pierwsza Dama nie zabrała w tej sprawie stanowiska. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

agata duda
fot. screen z youtube.com prezydent.pl

Agata Duda miała odradzać nauczycielom strajk? Nieoficjalna wypowiedź jednej z nauczycielek budzi kontrowersje.

1
2
3
4
5
Poprzedni artykułJacek Rozenek opowiedział o Małgorzcie. Podsumował byłą żonę jednym zdaniem
Następny artykułGrypa w Polsce. Jest już 3,5 miliona ofiar choroby
Redaktorka działu show-biznes w Lelum.pl. Absolwentka polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Publikowała w Onecie, „Gali”, Szajn i „Maglu”. Kocha sztukę i literaturę. Miłośniczka psów, kawy i seriali. Typowy millennials.