Agata Duda odwiedziła wczoraj (26 października) klasztor Zgromadzenia Zakonnego Sióstr Misjonarek Miłości. Pierwsza Dama RP spotkała się tak z osobami bezdomnymi. Padły mocne i wzruszające słowa.

Zgromadzenie Sióstr Misjonarek Miłości założyła Matka Teresa z Kalkuty. W Warszawie zajmują się opieką nad chorymi oraz osobami w kryzysach ekonomicznym i bezdomności.

Agata Duda w klasztorze Sióstr Misjonarek Miłości

Klasztor znajduje się w warszawskiej dzielnicy Targówek. Agata Kornhauser-Duda spotkała się w nim z osobami bezdomnymi, które mieszkają w siedzibie zgromadzenia.

W ośrodku mieszka obecnie 22 mężczyzn. Opowiedzieli oni Pierwszej Damie o problemach życia codziennego, z jakimi muszą się mierzyć.

Żona prezydenta RP była bardzo poruszona historiami, które usłyszała. Wyznała, że to nie jej pierwsze spotkanie z osobami wychodzącymi z kryzysu bezdomności. Dodała też ważne słowa:

Wiem, że bezdomność nigdy nie jest wyborem, a decyzja, żeby poprosić o pomoc, jest bardzo trudna. Cieszę się, że się panowie zdobyliście na przyjęcie wsparcia.

Poza udzieleniem miejsca do mieszkania ośrodek codziennie wydaje posiłki osobom bezdomnym. Na miejscu można też wziąć kąpiel, otrzymać ubrania i lekarstwa.

Agata Kornhauser-Duda, żona prezydenta Polski, na koniec podziękowała gorąco siostrom za ich posługę i poświęcenie dla najuboższych, starszych i chorych, oraz wszelkich wykluczonych obywateli Polski.

Zdjęcia ze spotkania Agaty Dudy z osobami bezdomnymi możecie obejrzeć tutaj:

Agata Duda
Grzegorz Jakubowski, KPRP, prezydent.pl
Agata Duda
Grzegorz Jakubowski, KPRP, prezydent.pl
Agata Duda
Grzegorz Jakubowski, KPRP, prezydent.pl

Źródło: prezydent.pl

Artykuły polecane przez redakcję Lelum: