Agata Duda od wielu lat nie może zaznać spokoju. Jednak w przeszłości wiodła zwyczajne życie nauczycielki. Mamy dowód na to, że woda sodowa nigdy nie uderzyła jej do głowy. Swoją decyzją tuż po wyborach prezydenckich zaskoczyła nawet uczniów. Co zrobiła? 

Jako Pierwsza Dama musi liczyć się z nieustannym zainteresowaniem opinii publicznej swoją osobą. Jedni ją krytykują, inni zachwalają, lecz nawet najbardziej niezadowolone osoby muszą przyznać jedno. Agata Duda nigdy nie wywyższa się ani nie gwiazdorzy, o czym najlepiej przekonali się byli uczniowie. Gdy Andrzej Duda został prezydentem, nauczycielka zdobyła się na niezwykły gest. Jaki? 

Co zrobiła Agata Duda po wyborach?

Zanim Andrzej Duda wygrał wybory prezydenckie, jego żona przez kilkanaście lat była nauczycielką języka niemieckiego w II Liceum Ogólnokształcącym w Krakowie. W noc ogłoszenia wyników Pierwsza Dama cały czas wspierała swojego męża.

Jak podaje party.pl, chociaż wszyscy spodziewali się, że Agata Duda nie pojawi się w pracy po wieczorze wyborczym, Pierwsza Dama jak gdyby nigdy nic przyszła poprowadzić lekcje. Najwyraźniej dobro podopiecznych było dla świeżo upieczonej żony prezydentem priorytetem. Uważała, że sukces Andrzeja Dudy nie sprawia, że należą jej się jakiekolwiek przywileje. 

Jaką nauczycielką była Agata Duda?

Według ustaleń party.pl uczniowie Agaty Dudy wspominali, że nauczycielka języka niemieckiego zawsze oceniała i traktowała ich sprawiedliwie. Przyznali jednak, że Pierwsza Dama należała od wymagających pedagogów.  

Najwyraźniej żonie Andrzeja Dudy brakowało kontaktu z młodzieżą, ponieważ już po objęciu przez jej męża stanowiska zaczęła znowu uczyć. Nie wróciła jednak do swojego poprzedniego miejsca pracy, lecz udziela nieodpłatnych lekcji w ramach czynu społecznego. Agata Duda często odwiedza szkoły w całej Polsce, gdzie m.in. czyta uczniom na głos i rozmawia z nauczycielami. Jednak na ogół stara się zachować maksymalną dyskrecję, by nie wywoływać niepotrzebnego zamieszania swoim przyjazdem. 

Spodziewalibyście się, że Agata Duda dzień po zostaniu Pierwszą Damą przyjdzie do szkoły poprowadzić lekcje? Wygląda na to, że żona Andrzeja Dudy jest bardzo obowiązkowa, a przy tym traktuje przekazywanie wiedzy jako powołanie! Myślicie, że po zakończeniu kadencji jej męża wróci do zawodu? 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Gdyby nie to wydarzenie, nikt nie usłyszałby o Roksanie Węgiel. Zaskakujące wyznanie gwiazdy
  2. Mąż zawarł z Marylą Rodowicz intratną umowę! Artystka jest zaskoczona
  3. Mama Joanny Koroniewskiej zmarła na złośliwy nowotwór. „To dla mnie bardzo ciężka strata”

ZOBACZ ZDJĘCIA:

agata duda
fot. instagram.com @prezydent_pl

Agata Duda jest bardzo obowiązkowa i pracowita.

Redaktorka działu show-biznes w Lelum.pl. Absolwentka polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Publikowała w Onecie, „Gali”, Szajn i „Maglu”. Kocha sztukę i literaturę. Miłośniczka psów, kawy i seriali. Typowy millennials.