Wojna w Ukrainie trwa już kilka tygodni. Wielu Polaków zaangażowało się w pomoc na rzecz mieszkańców zaatakowanego kraju. Jedną z osób, która nie pozostała obojętna na krzywdę ludzi z tamtego regionu, jest Agata Duda.

Żona prezydenta Andrzeja Dudy postanowiła pomóc przy wysyłce darów do ukraińskich szpitali. To, jak Pierwsza Dama zaangażowała się przy projekcie, można zobaczyć na najnowszym zdjęciu na Instagramie.

Agata Duda zorganizowała pomoc dla ukraińskich szpitali

Trwa kolejny dzień inwazji wojsk rosyjskich na terytorium Ukrainy. W związku z ciężką sytuacją w kraju naszych wschodnich sąsiadów, mnóstwo Polaków zaangażowało się w pomoc na rzecz uchodźców i mieszkańców zaatakowanego państwa. Wiele naszych rodaków organizowało zbiórki żywności i jedzenia, darmowe lekcje języka polskiego albo dach nad głową dla uciekinierów.

Jedną z osób publicznych, która żywo zaangażowała się w pomoc dla Ukrainy, jest Pierwsza Dama Agata Duda. Żona prezydenta naszego kraju zorganizowała akcję, która w błyskawicznym tempie zagwarantowała wysyłkę niezbędnych darów medycznych do ukraińskich szpitali. Przedmioty dostarczone ze Stanów Zjednoczonych trafiły również do polskich oddziałów, które zajmują się opieką nad uchodźcami z kraju naszych wschodnich sąsiadów.

O sukcesie akcji zorganizowanej przez Pierwszą Damę mogliśmy przeczytać na oficjalnym profilu prezydenta Andrzeja Dudy na Instagramie. Znajdują się tam również zdjęcia, na których możemy zobaczyć, jak Agata Duda pomaga Polakom w wysyłce niezbędnych przedmiotów na Ukrainę.

-Dzięki szybkiej reakcji na apel Małżonki Prezydenta RP o organizację pomocy medycznej dla Ukrainy, dary z USA trafiły już do ukraińskich szpitali, a częściowo wsparły także polskie placówki, które przyjmują uchodźców z Ukrainy — czytamy na profilu Andrzeja Dudy na Instagramie.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Skuteczne sposoby na wzmocnienie odporności u dzieci. Zapomnisz o ciągłym bieganiu do lekarza
  2. Twoje dziecko skończyło 6 miesięcy? To jeden z najważniejszych momentów
  3. W Biedronce już od czwartku, w Lidlu kilka dni później. Wspaniałe okazje, w sklepach będą tanie produkty do domu

Optymistka z mnóstwem pomysłów i masą pozytywnej energii. Z wykształcenia absolwentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Z zaciekawieniem śledzę wszystkie wydarzenia na świecie i w mediach społecznościowych. Interesuję się psychologią, radiem, muzyką i zdrowym odżywianiem.