Agata Młynarska w poruszającym wpisie pożegnała Ewę Wawrzoń. Aktorka znana z Plebanii i wielu innych seriali zmarła w wieku 83 lat. Dziś zamknął się kolejny rozdział mojego dzieciństwa – napisała dziennikarka.

O śmierci aktorki poinformował Związek Artystów Scen Polskich. Ewa Wawrzoń występowała na deskach m.in. Starego Teatru w Krakowie, Teatru Powszechnego, Teatru Narodowego, Teatru Studio, Teatru Dramatycznego i Teatru Ochoty.

Agata Młynarska wspomina Ewę Wawrzoń

Poruszający wpis dziennikarka zamieściła na Instagramie. Ewa Wawrzoń była przyjaciółką rodziny, Agata Młynarska w dzieciństwie spędziła mnóstwo czasu w domu aktorki.

Zmarła Ewa Wawrzoń, czyli ciocia Ewa. Mama mojej przyjaciółki Agnieszki z czasów szkolnych. Aktorka, żona zmarłego w 2005 roku wujka Janusza Bukowskiego, też aktora i reżysera, dyrektora teatru w Szczecinie – czytamy.

W obszernym wpisie Młynarska wspomina, jak wyglądały lata jej młodości. Wyjawiła też, że jej mama i Ewa Wawrzoń do końca pozostały w przyjaźni.

Mieszkaliśmy wszyscy w wielkim, 14 piętrowym bloku przy ulicy Waliców 20. My na 14 piętrze, Agnieszka kilka pięter niżej. Bawiłyśmy się na klatce schodowej, pod zsypem, nasze mamy wychodziły do teatru, wieczorami spotykaliśmy się wszyscy, krążąc po sąsiedzku, odwiedzając się na przemian w ciasnych mieszkaniach, z kuchniami bez okien ale za to z pysznym bigosem na stole. Wspólnie jeździliśmy na wakacje, a nasze mamy pozostały w przyjaźni do końca – napisała dziennikarka.

Ewa Wawrzoń: kim była?

Ewa Wawrzoń była znaną aktorką. Widzowie znali ją z seriali takich jak Plebania, Samo życie, Siostry, 13 Posterunek, W labiryncie, 07 zgłoś się czy Pogranicze w ogniu.

Artystka zagrała też w wielu filmach, m.in.: Tato, Echo czy Ostatni strzał. Prywatnie była matką aktora Michała Bukowskiego. Więcej na temat śmierci Ewy Wawrzoń i jej dorobku pisaliśmy >tutaj<.

Zobacz zdjęcie:

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Agata Młynarska (@agata_mlynarska)

 

Artykuły polecane przed redakcję Lelum: 

Źródło: instagram.com

Wydawca w Lelum.pl. Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na lubelskim UMCS-ie. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: marta.m.kulik@gmail.com.