Znana piosenkarka oraz osobowość medialna padła ofiarą oszustwa. Sprawa została zgłoszona na policję. Chylińska informuje swoich fanów na Instagramie, co się dzieje z dalszym tokiem sprawy.

Internetowi oszuści stworzyli fikcyjne konta i podszywali się pod Chylińską w mediach społecznościowych.

Agnieszka Chylińska została oszukana

Z racji dużego grona odbiorców, artystka szybko została poinformowana o fałszywych kontach i mogła zgłosić sprawę na policję.

To nie pierwszy raz, kiedy piosenkarka miała do czynienia z oszustami w Internecie. Dwa lata temu, bezprawnie wykorzystano jej wizerunek do reklamy środków odchudzających.

Przy okazji tej sprawy, stworzono fałszywe konta artystki, by wyłudzać pieniądze od fanów Chylińskiej. Grupa oszustów podszywała się pod celebrytkę i zamieszczała reklamy oraz fałszywe transmisje live.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Wszystko po to, by fani myśleli, że gwiazda namawia ludzi do udziału w podejrzanych konkursach. W sieci pojawiały się ogłoszenia o treści: „Przekażę 5000 złotych w gotówce pierwszym 300 osobom, które poprawnie odgadną liczbę na obrazku”.

Artystka zareagowała od razu. Najpierw jednak jej management wydał oświadczenie o fałszywości kont oraz ostrzegł fanów wokalistki przed niebezpieczeństwem.

Dalsze losy sprawy Agnieszki Chylińskiej

12 marca artystka powiadomiła swoich odbiorców o postępach w sprawie. Na story na Instagramie, celebrytka wstawiła podpisane dokumenty.

Gwiazda podkreśliła, że jej zgłoszenie zostało przyjęte, a policja wszczęła postępowanie. Na Facebooku artystki odezwali się również jej menadżerowie.

Pamiętajcie, oszustom i złodziejom nigdy nie będziemy odpuszczać! Działamy także w Waszej sprawie, aby nie oszukiwano Was, nie wyłudzano Waszych pieniędzy. Wyłącznie konsekwencja: każdorazowe ujawnianie jakiejkolwiek kradzieży naszej ciężkiej pracy i wizerunku Agnieszki Chylińskiej będzie się kończyło zgłoszeniem na policję, do prokuratury oraz w sądzie – czytamy w treści komunikatu.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: Instagram