Agnieszka Kotulanka w młodości była rozchwytywana przez twórców i rozkochiwała w sobie widzów. Piękna aktorka miała u stóp cały świat. Nikt nawet nie przypuszczał, że jej życie zakończy się w tak nagły i tragiczny sposób. Utalentowana i popularna, brylowała na salonach u boku przystojnego gwiazdora, swojego późniejszego męża. 

Agnieszka Kotulanka w młodości żyła pełną piersią, jak gdyby przeczuwała, że jej życie zakończy się zbyt wcześnie. Mimo że największą rozpoznawalność przyniósł jej kultowy Klan, wiele lat błyszczała za granicą. Mało kto wie, że była prawdziwą gwiazdą Polonii! Czego jeszcze nie wiecie o młodości aktorki?

Agnieszka Kotulanka w młodości

Agnieszka Kotulanka debiutowała w 1980 roku, kiedy miała tylko 24 lata. Utalentowana i pełna życia młoda kobieta wkrótce zaczęła otrzymywać kolejne propozycje angażu. Na jej drodze pojawiła się także miłość. 

Aktorka w młodości zwracała uwagę nieprzeciętną urodą — szczególnie podziwiano i komplementowano jej wielkie oczy. Zdecydowała się oddać rękę swojemu koledze po fachu. Kim był mąż Agnieszki Kotulanki? Był nim Jacek Sas-Uhrynowski. Gwieździe szczególnie imponowała jego stanowczość oraz silny charakter, które dawały wrażliwej aktorce poczucie bezpieczeństwa. 

— Chciałam silnej ręki, kogoś zdecydowanego, kto narzuca, wymaga, egzekwuje. Jest i było mi to potrzebne do przezwyciężania lęków, wahań, czasem histerii — wyznała w wywiadzie dla magazynu Viva!

Niestety, mimo że aktorka doczekała się z mężem dwojga dzieci, ich związek nie należał do najbardziej udanych. Viva.pl podaje, że małżeństwo pary ostatecznie rozpadło się w 2005 roku, a inicjatorem zerwania był właśnie Jacek Sas-Uhrynowski. To właśnie problemy osobiste miały w sporej mierze przyczynić się do późniejszych kłopotów zdrowotnych gwiazdy. 

Gdzie grała Agnieszka Kotulanka?

Jak przebiegała kariera Agnieszki Kotulanki? Na początku występowała w Teatrze Telewizji, a później na deskach warszawskiego Teatru Współczesnego. Po pierwszych sukcesach zdecydowała się na wyjazd do Kanady, gdzie występowała przed Polonią. Jednak po dwóch latach na dobre wróciła do ojczyzny. 

Przełom w karierze Agnieszki Kotulanki nastąpił, kiedy złożono jej propozycję dołączenia do obsady serialu Klan, gdzie wcieliła się w rolę Krystyny Lubicz. Trzy lata później gwiazda TVP została nagrodzona statuetką Telekamery. Mimo sławy płynącej z popularności serialu Kotulanka nie porzuciła ukochanego teatru.

Niestety, z czasem problemy zdrowotne zaczęły dawać się aktorce we znaki na tyle, że przestała zniknęła z planu serialu TVP. W 2013 roku ostatecznie usunęła się w cień, skupiając się na pielęgnowaniu słabnącego zdrowia. 

Agnieszka Kotulanka w młodości zapowiadała się na jedną z największych polskich aktorek. Mimo że kariera gwiazdy zakończyła się na kilka lat przed śmiercią, fani nigdy o niej nie zapomnieli.

Lista filmów i seriali Agnieszki Kotulanki:

Filmy Agnieszki Kotulanki

 1. Punkty za pochodzenie (1982)
 2. Nadzór kochanka (1983)
 3. Rośliny trujące głuchoniema (1985)
 4. Wielki Wóz (1987)
 5. Wielki tydzień (1995)

Seriale Agnieszki Kotulanki

 1. Dom (1980, odc. 1, 7) 
 2. Rzeka kłamstwa (1989, odc. 7)
 3. Aby do świtu… (1992, odc. 1-5, 8-10, 13-14)
 4. Klan (1997–2013, odc. 1-2472)
 5. Niania (2006, odc. 47)
 6. Hela w opałach (2007, odc. 40)

ZOBACZ ZDJĘCIA:

agnieszka kotulanka w młodości
fot. filmpolski.pl

Agnieszka Kotulanka zaczynała swoją karierę w Teatrze Telewizji. 

agnieszka kotulanka w młodości
fot. filmpolski.pl

W młodości zachwycała urodą i wdziękiem. 

Agnieszka Kotulanka w młodości
fot. www.facebook.com/Agnieszka-Kotulanka-134111436600053/

Agnieszka Kotulanka była jedną z najbardziej obiecujących polskich aktorek. 

ZOBACZ TEŻ:

 1. Uwielbiana aktorka Polsatu znów trafiła do szpitala. Wcześniej miała tętniaka mózgu
 2. Żona Pawła Królikowskiego przekazała bardzo smutne informacje. W szpitalu doszło do niespodziewanej sytuacji
 3. Prosty koktajl wzmacniający wątrobę. Każdy z nas może przygotować go w swoim domu
 4. Dziewczyna Jana Bednarka wygląda niesamowicie. Piłkarz Southampton ma wielkie szczęście (FOTO)
 5. Magda Gessler zrobiła im rewolucję, a potem wbiła nóż w plecy? Ludzie są oburzeni, największy skandal w okolicy
 6. Wybuchła panika na pogrzebie, nie żyje co najmniej 35 osób. Polsat przekazał tragiczne wiadomości z zagranicy
 7. Nie żyje już 18 Polaków. Specjaliści ostrzegają, najgorsze dopiero przed nami
 8. „Filip Chajzer pochwalił się mamą. „”Wygląda młodziej od syna””

źródła: viva.pl, natemat.pl, pl.wikipedia.org

Poprzedni artykułGwiazda Hollywood oskarżona o morderstwo. Miała zabić własną matkę
Następny artykułUbranie do pracy. Garść praktycznych porad i modnych inspiracji
Redaktor prowadzący w Lelum.pl. Wielbicielka wszystkiego, co nietypowe, ale kocha też popkulturę. Eksperymentalna muzyka, dziwny makijaż i słodkie pieski to rzeczy, które na co dzień zaprzątają jej myśli. Uwielbia spotykać inspirujących ludzi i uczyć się nowych rzeczy, niekoniecznie przydatnych w codziennym życiu.