Agnieszka Osiecka zmarła dwadzieścia dwa lata temu. Jednak jej barwna biografia i wspaniała twórczość do dziś inspirują zarówno zwykłych miłośników literatury, jak i innych artystów. Nic dziwnego, że tak wyjątkowa osoba doczekała się serialu. Ogłoszono, kto zagra pisarkę w serii o jej życiu. Jesteście ciekawi? 

Była prawdziwą artystką renesansu — w ciągu życia zajmowała się wymyślaniem tekstów piosenek, pisaniem poezji i prozy, reżyserią i dziennikarstwem. Kochali się w niej najwybitniejsi intelektualiści tamtych czasów. Uwielbiana przez kolegów i koleżanki po piórze, Agnieszka Osiecka zawsze pozostawała wierna sobie. Aż dziwne, że dopiero dwa lata temu ktoś wpadł na pomysł, żeby powstał serial o jej życiu. Wszyscy wielbiciele twórczości poetki umierali z ciekawości, komu ostatecznie przypadnie główna rola. Wśród kandydatek wymieniano między innymi Magdalenę Boczarską i Aleksandrę Justę — jak podaje pudelek.pl, ta ostatnia była faworytką Agaty Passent, córki Osieckiej. Jednak ostateczny werdykt twórców okazał się sporym zaskoczeniem. 

Agnieszka Osiecka – serial

Jak ustalił portal plotek.pl, serial o Agnieszce Osieckiej zostanie podzielony na dwa etapy. Pierwsza z części będzie poświęcona młodzieńczym latom poetki, druga — jej dorosłości. Z tego powodu osoby odpowiedzialne za casting miały trudne zadanie: musiały wybrać nie jedną, lecz dwie aktorki! Jak z niego wybrnęli?

Spekulowano, że Agnieszka Osiecka zostanie odegrana przez Magdalenę Boczarską, Aleksandrę Justę — faworytkę Agaty Passent — lub Magdalenę Popławską. Ostatecznie wybór padł na ostatnią z aktorek. 39-letnia Popławska wcieli się rzecz jasna w dorosłą Osiecką. Do roli młodej poetki zaangażowano Elizę Rycembel, znaną m.in. z seriali Belfer, Odwróceni czy filmu Ciemno, prawie noc. Okazało się, że obie panie błyskawicznie nawiązały nić porozumienia!

— Dziewczyny świetnie się dogadują. Współpracują ze sobą. Nawiązały znakomity kontakt — czytamy wypowiedź informatora dziennika Fakt

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Kiedy premiera serialu o Agnieszce Osieckiej? 

Jak podaje portal telemagazyn.pl, twórcy zakładali, że premiera serialu będzie miała miejsce jeszcze w 2019 roku. Produkcja o życiu Agnieszki Osieckiej zostanie wyemitowana przez stację TVP

Wp.pl podaje, że prace nad serialem już się rozpoczęły, a do współpracy miały zostać zaangażowane m.in. Magda Umer i Maryla Rodowicz, bliskie przyjaciółki artystki. Obie miały opowiedzieć twórcom o prywatnych szczegółach z życia Osieckiej. 

Agnieszka Osiecka była niezwykłą osobą. To wspaniała wiadomość, że na podstawie jej biografii powstanie serial! Myślicie, że poznamy nieznane dotąd fakty?

ZOBACZ ZDJĘCIA AKTOREK, KTÓRE ZAGRAJĄ AGNIESZKĘ OSIECKĄ:

agnieszka osiecka
fot. filmpolski.pl

Magdalena Popławska przyjęła propozycję zagrania głównej roli w serialu o Agnieszce Osieckiej. 

agnieszka osiecka
fot. filmpolski.pl

Agnieszka Osiecka w młodości? Twórcy uznali, że Eliza Rycembel sprawdzi się idealnie. 

agnieszka osiecka
fot. facebook.com/Barłóg Literacki

Agnieszka Osiecka zmarła 7 marca 1997 roku. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Katarzyna Bujakiewicz z mężem poznali się wiele lat temu. Dopiero niedawno wzięli sekretny ślub
  2. Eugenia Cooney walczy z zaburzeniami odżywiania. Youtuberka opowiedziała o swoim leczeniu
  3. Jak się ubrać do Peru? Praktyczne porady, które przydadzą się w kraju Inków
  4. Katarzyna Skrzynecka schudła 10 kg w ciągu zaledwie 5 tygodni. Wiemy, jak to zrobiła
  5. Najlepsze maseczki do twarzy w płachcie. Kosmetyczne hity za grosze

źródła: pudelek.pl, telemagazyn.pl, wp.pl, Fakt

Redaktorka działu show-biznes w Lelum.pl. Absolwentka polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Publikowała w Onecie, „Gali”, Szajn i „Maglu”. Kocha sztukę i literaturę. Miłośniczka psów, kawy i seriali. Typowy millennials.