Agnieszka Radwańska: zarobki tenisistki to sumy, które dla zwykłego człowieka mogą być zbyt abstrakcyjne, wręcz kosmiczne! Pasja do sportu, ciężka praca, ale również racjonalne gospodarowanie pieniędzmi przyczyniły się do tego, że 29-letnia tenisistka jest obecnie multimilionerką! Ile dokładnie zarabia Agnieszka Radwańska? Czy tenis to jej jedyne źródło dochodów?

Obecna fortuna królowej polskiego tenisa jest tak ogromna, że gwiazda nie musiałaby już pracować do końca swojego życia. Chociaż Radwańska zakończyła karierę, to wciąż na jej konto wpływają kolejne sumy pieniędzy. Kontrakty z różnymi firmami wciąż dostarczają jej niemałych przychodów – i nic nie wskazuje na to, że to się zmieni w najbliższym czasie. Ile zarobiła Radwańska przez 13 lat swojej sportowej kariery? 

Agnieszka Radwańska: zarobki królowej polskiego tenisa mogą przyprawić o zawrót głowy!

Jak podaje serwis bankier.pl, Radwańska zajmuje siódme miejsce w rankingu najlepiej zarabiających tenisistek na świecie. Jest to stan na 2018 rok. To naprawdę wysoka pozycja, szczególnie że znalazła się dokładnie w połowie zestawienia. Fakt, że na podium stanęła sama Serena Williams, może tylko budzić podziw – Polka jest niżej o zaledwie kilka pozycji od amerykańskiej koleżanki po fachu. Ten sam serwis podaje, że sukcesy na kortach tenisowych przyniosły Radwańskiej zyski w wysokości ponad 27 683 807 dolarów. W przeliczeniu to aż 100 milionów złotych. Chociaż tenisistka dorobiła się sumy, która spokojnie wystarczy jej do końca życia, to nie zwalnia tempa i chętnie przyjmuje coraz to nowe propozycje, które zwiększają jej ogromny majątek.

Mimo końca kariery sportowej, duże sumy pieniędzy nadal spływają na konto Radwańskiej

W listopadzie 2018 roku Agnieszka Radwańska wydała oświadczenie, że kończy swoją karierę sportową. Po 13 latach zrezygnowała z grania na światowych kortach. Jak się okazuje, koniec kariery nie wpłynął znacząco na jej zarobki, ponieważ do dziś Radwańska zyski czerpie z różnych źródeł. Jak podaje portal sportowefakty.wp.pl Radwańska w 2017 roku zarobiła 5,3 miliona dolarów, z czego koło 4 miliony pozyskała dzięki zawartym kontraktom  reklamowym. Poza kortem tenisistka związana jest z markami takimi jak Lexus, Lotto, Workday, Rado, Inglot, Lilou i Lotos. 

Jak się okazuje, tenisistka mądrze gospodaruje zarobionymi przez siebie pieniędzmi. Część z nich inwestuje w apartamenty, które posiada w Miami, Krakowie, Sopocie, Zakopanem i Warszawie. Swoje środki przeznacza również na cele charytatywne, między innymi na fundację im. Brata Alberta i Szlachetną Paczkę. W 2018 roku przekazała na WOŚP swoją suknię ślubną, która została wylicytowana za 4650 złotych. To nie koniec dobroczynności, na swoim Instagramie pokazała ostatnio zdjęcie z meczu na rzecz Fundacji Ludzki Gest prowadzonej przez Jakuba Błaszczykowskiego. 

Chociaż Radwańska w swojej karierze nie wygrała żadnego wielkoszlemowego turnieju, to doszła naprawdę wysoko. W 2012 roku walczyła o puchar w finale Wimbledonu. W 2014 i 2016 dotarła do półfinału Australian Open i wygrała łącznie w 20 turniejach WTA. 

Agnieszka Radwańska doskonale wie, jak zarządzać pieniędzmi. Jej życie to bajka:

Agnieszka Radwańska zarobki
Fot. instagram.com/aradwanska 

W 2018 roku Radwańska przekazała na WOŚP swoją suknię ślubną. 

1
2
3
4
5
Poprzedni artykułZnaki zodiaku mężczyzn. Jak ich w sobie rozkochać? Co ich kręci?
Następny artykułOczy psa. NIEZWYKŁE fakty o psich oczach
Redaktor działu lifestyle w Lelum.pl. Studiowała dziennikarstwo i komunikację społeczną na UMCS-ie w Lublinie. Dzieli swoje zainteresowania między muzyką a lifstylem. Jej ulubioną formą rozrywki jest granie jako techno DJ. Za swoje mocne cechy uważa otwartość i towarzyskość. Lubi poznawać nowych ludzi, którzy ją inspirują i dają motywację do zagłębiania w tematy, dotąd jej nieznane.